8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR

  • Haberin Tarihi: 6 Mart 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Turgutlu Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği düzenlediği etkinlik ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü erken kutladı. Pazar günü düzenlenen kahvaltılı etkinliğe 600’e yakın kadın katıldı.  Aynı zamanda etkinliğe huzurevi sakinlerinde katıldı.

Kadınlar Günü etkinliğine; Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Akın, Turgutlu CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş, İzmir MAKGÖÇ Gnel Başkanı İlhami Yıldız, MAKGÖÇ Kadıon Kolları Başkanı Fatma Evin Öztürk, TRT Sanatçısı Havva Karakaş, İzmir Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler ve çok sayıda davetli katıldı.

Turgutlu Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Özduman yaptığı konuşmada: “Derneğimiz her geçen gün büyüyor.  Bunun en büyük göstergesi bugün düzenlediğimiz etkinliğe 600 kadının katılmasıdır.  Kadınlar günlük yaşantımızda, Annemiz, eşimiz, ablamız, bacımız, kızımız,cephede gerektiğinde silah arkadaşımızdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermesinin ne kadar yerinde olduğunu, bu günlerde görmekteyiz” dedi daha sonra Başkan Özduman tüm kadınlara teşekkür ederek karanfil dağıttı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın