AB Bakan yardımcısı Turgutlu’da

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AB Bakan yardımcısı Turgutlu’da

Avrupa Birliği Bakan yardımcısı Ali Şahin, Manisa’nın Turgutlu ilçesini ziyaret etti. İlk olarak Turgutlu Kaymakamlığını ziyaret eden Ali Şahin, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan’dan ilçe hakkında bilgiler aldı.

Kaymakamlık makamında ki bilgilendirme toplantısında Kaymakam Uğur Turan ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile protokol üyeleri yer aldı. Kaymakam Uğur Turan, Bakan yardımcısı Ali Şahin’e ilçe hakkında detaylı bilgiler dikti.

—Bakan yardımcısı fidan dikti—

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Turgutlu Kaymakamlığı bahçesine fidan dikti. Kaymakam Uğur Turan ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile birlikte fidan diken ve fidana can suyunu veren bakan yardımcısı Şahin, yeşili sevmenin ve korumanın çok önemli bir duygu olduğunu ifade etti.

—Kent Müzesini ziyaret etti—

Bakan yardımcısı Ali Şahin daha sonra Kaymakam Uğur Turan ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile birlikte Turgutlu Kent Müzesini ziyaret etti. Kent Müzesi’nde yetkililerden Turgutlu tarihi ile ilgili bilgiler alan Ali Şahin ortaya çıkan kent müzesini çok beğendiğini ifade etti. Turgutlu’nun düşman işgalinin anlatıldığı büyük yangın ve işgal zamanlarını can kulağı ile dinleyen Ali Şahin;” Türkler tarih sahnesinde yer aldığı hiç bir savaşta tarihi yapılara, kültürel miraslara zarar vermemiştir. Sivillere zulüm etmemiştir” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın