AHMETLİ’DE COŞKULU AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI

  • Haberin Tarihi: 12 Ekim 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AHMETLİ’DE COŞKULU AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI

Ahmetli’de Mesleki Eğitim Merkezi, Şehit Hakkı Erdoğan Ç.P.A.L, Ahmetli Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Ahmetli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin ortak düzenliği Ahilik programı mehter eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş Kaymakam Gökay ÖZKAN, Belediye başkanı Ahmet ALHAN, protokol üyeleri, oda başkanları, esnaf ve sanatkârların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Yürüyüş esnasında esnafa Ahilik duası dağıtıldı.

Program Şehit Hasan Yarış Halk Eğitimi Merkezi’nin konferans salonunda devam etti. Programda Şedd Kuşanma töreni, ney eşliğinde Yunus EMRE şiirleri, Saz eşliğinde Neşet ERTAŞ türküleri büyük beğeni topladı. Esnaf ve sanatkârlara onur, yılın usta öğretici, yılın ustası, yılın kalfası plaketleri verildi. Kutlama programı davetlilere ve halka aşure dağıtımı ile sona erdi.

Ahmetli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ümit Zeybek, yıllardır yapılamayan ahilik haftası kutlamalarını diğer kurumların da yardımıyla bu yıl gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda bu kutlamayı daha coşkulu bir şekilde gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın