Ak gençlerden Kudüs tepkisi

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak gençlerden Kudüs tepkisi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde AK parti Gençlik Kolları üyeleri, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma planını protesto etti.
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanından toplanan gençlik kolları üyeleri, gecenin geç saatlerine kadar meydanda durarak ABD’ye tepki gösterdiler.
Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kayser, burada yaptığı açıklamada, Dünyanın şımarık çocuğu ABD’nin yaptıklarının artık şımarıklığıda aştığını söyledi.
Kudüs’ün müslümanların ilk kıblesi olduğunu ve bu yüzden, dünya üzerindeki müslümanların ABD ve İsrail’in şımarıklıklarına artık izin vereyecektir diyen Kayser, şunları söyledi;”ABD, barış getiriyorum diyerek dünyanın birçok noktasına kan ve gözyaşı götürmüş olan bir ülkedir. ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma planıda tutmayacak, çünkü bizler buna asla izin vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun, bu kararın karşısında dimdik duracağız.”dedi.
Yapılan açıklamanın ardından meydanda bir süre bekleyen gençler, daha sonra dağıldılar.
AK Parti Turgutlu İLçe Başkanı Mürşit Gedizli’de, 15 Temmuz meydanından ki gençlerin yanına giderek onlarla sohbet etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın