Ak Partili vekiller Turgutlulu gaziyi ziyaret etti

  • Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Partili vekiller Turgutlulu gaziyi ziyaret etti

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Talat Yıldız’ı Turgutlu Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ümit Aksoy’dan yaralı askerin durumu ile ilgili bilgi alan Baybatur ve Bilen, yaralı asker ve ailesine acil şifa dileğinde bulundular.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Türkiye Cumhuriyetinin şanlı askeri ve ordusuyla beraber Afrin’de tarih ve destan yazdığını söyledi.

Türkiye’nin Afrin ve Kuzey Suriye’de terör koridoru ve terör devleti oluşmaması için can hiraş mücadele ettiğini belirten Baybatur, şunları söyledi;”Afrin’de, Kuzey Suriye’de PKK ve PYD’ye karşı, arkasındaki destekçi ülkelere karşı, Türkiye Cumhuriyeti devleti şanlı askeriyle beraber, ordusuyla beraber tarih yazıyor, destan yazıyor. Oradaki terör koridorunun, terör devletinin orada oluşmaması adına can hiraş mücadele ediyor. İnşallah önümüzdeki süreçte, Türkiye Cumhuriyeti devleti gerekli mücadelesi ile beraber, gerekeni zaten yapıyor ve yapacaktır.”dedi.

Devlet ve hükümet olarak şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanında oldukları sözlerine ekleyen Baybatur;”Buradaki gazimize ve tüm gazilerimize sahip çıkacağız, millet olarak, devlet olarak, hükümet olarak, milletvekilleri, yerel yöneticiler olarak. Onlar bizim kardeşlerimiz, anneleri annemiz, babaları babamızdır. İnşallah buradaki gazi kardeşimize de şifa diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun ordumuzun, milletimizin, devletimizin.”şeklinde konuştu.

Ziyarete, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın