Annenin acı feryadı; kızı 70 gündür kayıp

  • Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Annenin acı feryadı; kızı 70 gündür kayıp

70 gündür kayıp olan ve kendisinden haber alınamayan 20 yaşında ki genç kız için annesi ve ağabeyi seferber oldu. 70 günden fazladır kayıp olan Ceren Tural’ın annesi Fitnet Tural gözyaşları içinde yetkililere seslendi;” Kızımın hayatından endişe ediyorum, bana yardımcı olsun” dedi.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde 27 Mayıs 2018 tarihinde çalıştığı fabrikaya giden ve gece vardiyasının ardından 28 Mayıs 2018 tarihinde servis ile işten dönen Ceren Tural’dan ailesi bir daha haber alamadı. En son mesai bitimi sonrası Turgutlu’da bulunan Orta Park yakınlarında servisten inen 20 yaşında ki Ceren adeta sırra kadem bastı ve ailesi Ceren Tural’dan bir daha haber alamadı.

1 yaşındayken annesi ve babasının ayrılmasından sonra ağabeyi Cüneyt Tural ile annesi Fitnet Tural ile yaşayan Ceren Tural’a annesi Fitnet Tural hem annelik hem babalık yaptı. Kızının kaybolmasının ardından afişler bastıran ve tüm ilçede kızını arayan acılı anne Fitnet Tural, polise ve savcılığa başvurduklarını ifade etti. Kızının hayatından endişe eden Fitnet Tural;” Ölümü dirimi bilmiyoruz, kızımı bulsunlar. Sağ ise bileyim evine gelmek istemiyorsa gelmesin ama yaşadığını bileyim bir kere sesini duyayım” dedi.

—Evlatlarıma hem anne hem baba oldum—

Çocuklarının babasından yıllar önce ayrılan Fitnet Tural hem kızına hemde oğluna hem annelik hem babalık yaptığını ifade etti. Acılı anne;” Evlatlarımı babasız büyüttüm, onlar için ev temizliklerine bile gittim. Ama kızım 70 gündür yok, sesini duysam yeter” dedi.

—Evim mezar oldu—

Kızının kaybolduğu gün cep telefonununda kapandığını ifade eden Fitnet Tural;”Bize kimse yardımcı olmadı, kızım reşit diye bir şey yapmıyorlar ama ben onun hayatından endişe ediyorum. Sabahlara kadar ağlıyorum, bir haber alsak yeter. Yaşadığını bilsem bana yeter. 70 gündür evim mezar oldu” şeklinde konuştu.

—Kardeşimin canından endişe ediyorum—

Ağabey Cüneyt Tural ise kız kardeşi Ceren’in hayatından şüphe ettiğini ifade ederken;” 20 yaşında genç bir kız, nerede yaşayacağına kendi karar verir ama biz bir kere sesini duysak, sağ olduğunu bilsek bize yeter. Her gün onu arıyoruz, annem artık ayakta duramıyor” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın