Aziz Şehidimize ve Turgutlu Halkına Saygısızlık Tepki Topladı

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aziz Şehidimize ve Turgutlu Halkına Saygısızlık Tepki Topladı

Turgutlu Belediyesi tarafından Kurtuluş Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Salı günü gerçekleşen Aralık ayı meclis toplantısında Şehit Uzman Çavuş Ali Şahin isminin verildiği park, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Verilen zarardan duyduğu üzüntüyü dile getiren mahalle muhtarı İsmail Hakkı İbili, “Atıl alan Sayın Başkanımız Turgay Şirin’in talimatlarıyla çok güzel bir parka dönüştürülmüş, ismi de Şehit Uzman Çavuş Ali Şahin olarak koyulmuştu. Bunları yapanları esefle kınıyorum. Bir daha yaşanmaması için el ele verelim, mahallemize de yapılan hizmetlere de sahip çıkalım” dedi.

Aralık ayı meclis toplantısında ismi verilerek Şehidimizin ölümsüzleştiği Şehit Uzman Çavuş Ali Şahin Parkı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. İçerisinde bulunan aydınlatmalar ile havuz çevresindeki taşların kırıldığı parkta açıklama yapan Kurtuluş Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı İbili de yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek, “Belediye Başkanımız Turgay Şirin, mahalle sakinlerimizin talebini yerine getirmiş, mahallemizdeki atıl olan alanı çok güzel bir parka dönüştürmüş, vatandaşlarımıza sosyal alan kazandırmıştı. Geçen gün gerçekleştirilen meclis toplantısında da ismini Şehit Uzman Çavuş Ali Şahin olarak koydular. Bu gelişmeden çok mutlu olduk, gururlandık. Ancak akabinde aldığımız haber üzerine parka gittik. Maalesef parkın aydınlatma lambaları kırılmış, havuz kenarındaki taşlar kırılmış parka zarar verilmiş. Yazık, çok yazık. Gerçekten üzüldük. Yaşanmaması gereken bir olayı mahalle sakinleri olarak yaşadık. Bunu yapan ve yapanları kınıyorum. İnşallah burada böyle güzel bir çalışma yapan Başkanımız, gerekeni en iyi şekilde yapacak, gerekli cevabı burayı yenileyerek vereceklerdir” şeklinde konuştu.

Yapılan Saygısızlığı Kabul Etmemiz Mümkün Değil

Yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de hem parkın şehit ismi alması hem de bir kamu yararına olan hizmetin karalanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Başkan Şirin, “Daha dün akşam bu parka Şehidimiz Ali Şahin’in ismini verdik ve ölümsüzleştirdik. Akabinde parkın aydınlatma lambalarının kırıldığını, havuz kenarındaki taşların kırıldığı, çimlerine zarar verildiğini öğrendik. Çok üzüldük. Burada Aziz Şehidimiz’e saygısızlık edenleri kınıyorum. Kamu malına zarar verenleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Biz vakit kaybetmeden ekiplerimizle birlikte mevcut alanda yenilemeyi gerçekleştireceğiz. Bu noktada değerli Muhtarımız’a da hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum. Turgutlu hepimizin. Yapılan hizmetlerimizin hepsi vatandaşlarımız için. Korumak, kollamak, geleceğe bırakmak hepimizin görevidir. İnşallah Aziz Şehidimiz Ali Şahin’in ismini yaşatacağımız parkımızı en iyi şekilde mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Kimse bizim değerlerimizi yıkamaz, hiçbir gerekçe bu yapılanı haklı gösteremez. Hizmetlerimizi gölgeleyemez, kamu zararı oluşturamaz. Bu noktadaki üzüntümüzü tarif edemeyiz; bizler mezbelelik bir alanı nasıl güzelleştirdiysek yine el ele verir en iyisini yine mahallelimizin hizmetine sunarız” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın