Baş atçı Halil Yılmazmaden;” Herkes Rahvan at yarışlarına gelsin, ata geleneği devam etsin”(VİDEO)

  • Haberin Tarihi: 1 Eylül 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Baş atçı Halil Yılmazmaden;” Herkes Rahvan at yarışlarına gelsin, ata geleneği devam etsin”(VİDEO)

Rahvan atları yarın Turgutlu’da sahne alıyor. Turgutlu’da Rahvan atçılığının önemli isimlerinden Halil Yılmazmaden, yapılacak olan yarışlara tüm yarış severleri davet ederken Turgutlu’nun köklü bir geleneği olan Rahvan atçılığını destekleyenlere teşekkür etti.

Eski Baş atcılardan olan, Türkiye Şampiyonu Altın Kemerli Şifa isimli  atın sahibi ve Turgutlulu işadamı Halil Yılmazmaden, Rahvan atçılık geleneğinin çok eski yıllara dayandığını dile getirdi. Rahvan merakının ve Rahvan atçılığının  bir tutku olduğunu ifade eden Yılmazmaden, yarın yapılacak olan yarışlara Turgutlu halkının ilgi göstereceğini de söyledi.

Yılmazmaden;” Sevgili Rahvan atçı kardeşlerim, 2 Eylül’de yapılacak olan Turgutlu Rahvan At yarışlarına bekliyoruz. Geleneksel Spor Dalları Federasyonuna ve bu yarışın yapılmasında emeği geçen Turgutlu Belediyesi ile Turgutlu Rahvan Atçıları Derneğine çok teşekkür ederiz. Yarışımızın kazasız, belasız geçmesini umut ediyoruz. Rahvan Atçılığında Turgutlu, tüm Türkiye’de isim sahibi bir kenttir. Uzun yıllardan beri Rahvan bu ilçede bir tutku. Allah rahmet eğlesin Kemalpaşalı İbrahim Şencan, Nalbant Tayfun, Cambaz Yılmaz ve daha niceleri Türkiye’de isim sahibi olmuş atlar yetiştirmişlerdir. Bu güzel ata sporunu bizlere devretmişler. Bizde bir zamanlar bu sporu yapmaya çalıştık, yarın ki yarışlara herkesi bekliyoruz. Yarışacak atlara ve ekiplere başarılar dileriz” dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın