Başkan Şirin Alparslan Türkeş Kavşağı’ndan Müjdeli Haberi Verdi

  • Haberin Tarihi: 16 Kasım 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Şirin Alparslan Türkeş Kavşağı’ndan Müjdeli Haberi Verdi

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu tarihinin en büyük yatırımı Alparslan Türkeş Kavşağı’nda devam eden yan yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, firma yetkililerinden bilgi aldı. Çalışmaların son hızla devam ettiğini müjdeleyen Başkan Şirin, “İlçemizin yıllardır kurduğu bir hayali Alparslan Türkeş Kavşağı ile gerçeğe dönüştürdük. Alt etabını hizmete açarken yaşadığımız coşkuyu, mutluluğu ve onuru Allah’ın izniyle üst etabıyla birlikte taçlandıracağız” dedi.

Turgutlu tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Alparslan Türkeş Kavşağı’nda çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Çalışmaları Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı personeliyle birlikte yerinde inceleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlulu vatandaşlara kavşak ile ilgili beklenen müjdeyi de verdi. Çalışmaların Aralık ayı sonuna kadar tamamlanacağını belirten Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Haziran ayı içerisinde ilk etabını kullanıma açtığımız Alparslan Türkeş Kavşağımızda yan yolların yapımına tüm hızıyla devam ediyor. Bugün de alana gelerek çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Asfaltlama çalışmalarının başlandığı yan yollarda sanayi sitesi ve şehir için bağlantı yolları da tüm hızıyla devam ediyor. Alparslan Türkeş Kavşağımız artık açılışı için gün sayıyor diyebiliriz” dedi.

Başkan Ergün Salı Günü Turgutlu’da

Vatandaşların taleplerini de dinleyerek çalışmaların ona göre devam ettiğini belirten Başkan Şirin, “Daha önce de söyledik yine söylüyoruz, zahmetsiz rahmet olmaz. İşte gelinen nokta ortada. Şurada yaklaşık bir ay sonra Aralık ayının sonuna kadar kavşakta çalışmalarımız tamamlanacak ve kullanıma açacağız. 20 Kasım Salı günü de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün de teşrifleriyle kavşak çalışmalarını bir kez daha yakından takip edip, alanda inceleme fırsatı bulacağız. Allah nasip ederse Turgutlu yeni yıla yapımı tamamlanan yeni kavşağın kullanıma açılmasıyla birlikte daha mutlu bir şekilde girecek. Çalışmaların en başından bu yana bizlere desteğini esirgemeyen, böylesi büyük bir yatırımı Turgutlu’ya kazandıran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, Alparslan Türkeş Kavşağı’nın şimdiden Turgutlu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Vatandaşlardan Çalışmalara Tam Not  

İnceleme gezisi esnasında çevredeki vatandaşlar ve esnaflarla selamlaşan Başkan Şirin, onların sorularını yanıtladı. Kavşağın yan yollarıyla birlikte çok daha güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten vatandaşlar böylesi büyük bir yatırımı Turgutlu’ya kazandırmalarından dolayı Başkan Ergün ve Başkan Şirin’e teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın