Bekir Başevirgen’den özel açıklamalar

  • Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bekir Başevirgen’den özel açıklamalar

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen gündeme dair açıklamalarda bulundu. Turgutlu’nun belediye başkan adaylığına, CHP’de ki değişim sürecine ve Turgutlu’nun yerel siyasetine dair açıklamalarda bulunan Başevirgen, Turgutlu’nun vekili olduğunu ve her zaman vatandaşlara kapısının ardına kadar açık olduğunu ifade etti. TBMM Tarım Komisyon üyeliğine seçilen Bekir Başevirgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada kendisine ilişkin hakaret içeren karikatür paylaşan 72 CHP milletvekili arasında yer aldı ve Cumhurbaşkanı tarafından suç duyurusunda bulunulan isimlerden oldu.

Turgutlu’da basın mensuplarını ziyaret eden Bekir Başevirgen, gazetemizi ziyaret etti ve www.turgutlutivi.com’a özel açıklamalarda bulundu.

—160 bin nüfuslu Turgutlu’nun benimseyeceği bir aday gerekir—

Turgutlu’da yerel siyasetle ilgili açıklamalarda bulunan Başevirgen;” CHP’ninTurgutlu adayı çok önemli. Hem Cumhuriyet Halk Partisinin  değerlerini bilen aynı zamanda da halk tarafından karşılığı olan bir isim Turgutlu’da seçimi kazanır. Bunla ilgili çalışmaları zaten ilçe başkanlığımız sürdüyor, komisyonumuz var. Oy oranımız düşse de Turgutlu’da belediye seçimlerinde koltuğa ortağız, düşüş yaşakta 2. partiyiz. Çok iyi bir aday çıkaracağız, Turgutlu’nun benimseyeceği bir isim olmalı” dedi.

—17 İlçede oylarımız düştü—

Oy oranlarımızda düşüş var ve bunun nedenlerini araştırıyoruz. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde farklı tablolar ortaya çıktı. Oy oranımızın düşüşünü irdeleyeceğiz, dersimizi çalışacağız. Atatürkçü merkez sağ seçmeni Türkiye’de olduğu gibi Turgutlu’da farklı oy tercihlerin de bulundu. Manisa genelin oy kayıpları yaşandı, bunlar üzerinde duruyoruz.

—Tarım Manisa ve Turgutlu’nun can damarı—

Tarım konusunda büyük sıkıntılar var. Ürünün pazar sıkıntısı var, fiyat sıkıntısı var, destekleme adı altında komik yardımlar var. Üretici sıkıntılı ve dertli. Turgutlu tarım kenti ve çiftçi kazandıkça yerel ticaret canlı oluyor. Çiftçiye bağlı bir esnaf ticari dengemiz var. Bu nedenle üzüm konusun da her zaman sahada olacağız. Zaten Tarım komisyonunda da üreticinin hakkını sonuna kadar savunacağız. Turgutlu’nun markaları arasında yer alan Dumanlı papaz eriğinin durumu ortada, dallarda kalıyor yada yok paralara satılıyor. Bunun yanında kiraz ve diğer meyvecilik dallarında da üreticimiz ile yakın  temasta bulunacağız. Onların dertleriyle dertleneceğiz.

—Belediye vatandaşı mağdur etti—

Yol yapım çalışmaları ve diğer sokak çalışmalarında Turgutlu halkı büyük sorunlar yaşadı ve büyük sorunlar yaşıyor. Evet yatırım olsun, modern bir görüntü kazansın memleketimiz ama böyle değil. Vatandaş, esnaf mağdur edildi. Yollar arap saçı gibi oldu, şehirde hapsoldu insanlar. Araçla bir yere ulaşmak büyük sorun haline geldi. Mağduriyet yaşandı ve çözüm noktasında vatandaşl karşısında muhatap bulamadı. Turgutlu’da yerel seçimlerde CHP olarak ipi göğüsleyeceğiz ve sosyal belediyeciliği herkese göstereceğiz.

—Kurultay bir süreç—

Kurultay delegenin durumuyla alakalı bir durum. CHP’de kurultaylar olur ancak kimse aramıza nifak tohumları serpemez. Biz demokrasinin can bulduğu bir partiyiz, demokrasi neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Önemli olan Cumhuriyet Halk Partisidir.

—Evimi Ankara’ya taşımıyorum—

Ben Turgutlu’nun milletvekiliyim, evimi Ankara’ya taşımayacağım. Aynı adresimde kendi memleketimde yaşamaya devam edeceğim. Ben bu kentin evladıyım, meclis ve komisyon çalışmaları dışında hep Manisa’da hep halkımızın yanında olacağım. Odaya kapanan siyasetçi değil, halkıyla bir arada olan bir vekil olacağım.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın