Belediyeden “Belediyede PKK’lı ve FETÖ’cüler” var iddiasına anında cevap geldi

  • Haberin Tarihi: 15 Temmuz 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyeden “Belediyede PKK’lı ve FETÖ’cüler” var iddiasına anında cevap geldi

Turgutlulu avukat Mehmet Demirlek’in sosyal medyadan yaptığı;” Turgutlu Belediyesinde PKK’lı ve FETÖ’cüler var” iddiasına Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Hakan Sezer’den cevap geldi. Sezer;” Suçu ve suçluyu gizlemek suçtur. Bir bildiği varsa yasal mercilere başvursun. Koskoca bir kentin belediyesini zan altında bırakmak doğru değil” dedi.

Turgutlulu avukat Mehmet Demirlek’in sosyal medyadan yaptığı;” Turgutlu Belediyesinde PKK’lı ve FETÖ’cüler var” iddiasına Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Hakan Sezer cevap verdi.

Sezer;” 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Turgutlu Belediye Başkanı, Başkan yardımcıları, belediye bünyesinde yer alan memur, kadrolu işçi ve taşeronlar hakkında çalışma başlatmıştır. Mevcut personeller hakkında Valilik ve İçişleri Bakanlığı soruşturma sürdürmüş ve bağlantılı olan memurlar KHK ile ihraç edildi. Memuriyeti olmayan ve bağlantılı olan  isimler belediyemizce işten çıkarıldı. Ocak 2018’de yayınlanan yeni kanunla taşeron yasasında düzenleme yapıldı ve o düzenlemeye uygun araştırma yapıldı ve kadroya dahil edilen isimler güvenlik soruşturması yapıldı. Soruşturma kapsamında 5-6 isim görevden uzaklaştırıldı. Bu soruşturmaları Valilik ve yasal merciler yapıyor. Suçu ve suçluyu gizlemek suçtur. Bildiği bir konu veya bir belge varsa gerekli yasal mercilere başvuruda bulunsun, yerel seçimleri beklemesin. 160 bin nüfuslu bir kentin belediyesini zan altında bırakmak etik bir durum değil. Memurlar ihraç edildi, taşeronda işten çıkarılmalar oldu. Sosyal medyada yazı yazmakla olmaz, yerel seçimleri beklemesin, elinde belge var ise, suçu ve suçluyu gerekli mercilere şikayet etsin” dedi.

Sezer, 15 Temmuz’dan sonra personel alımlarının geniş güvenlik soruşturması kapsamında gerçekleştiğini ifade etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın