Büyükşehir ve Turgutlu Belediyesi hakkında suç duyurusu

  • Haberin Tarihi: 25 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Büyükşehir ve Turgutlu Belediyesi hakkında suç duyurusu

Manisalı vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen ve bir kısmı açıldıktan hemen sonra çöken cadde ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Ergenekon Mahallesi Fatih Caddesinde çalışmaların devam ettiği noktada gazetecilere açıklamada bulunan CHP Eski İlçe Başkanı Erk Kayabaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu Belediyesi ve Müteahhit firma yetkililerinin yapılan uyarılara kulak asmayarak, açık bir şekilde kamu zararı oluşturduklarını söyledi.

Kamu zararının sadece maddi olarak olmadığını ve vatandaşların en doğal hakları olan yol hizmetini alamadıkları için, bununda bir kamu zararı olduğunu ifade eden Kayabaş, şunları söyledi;”Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı, Turgutlu Belediye Başkanı, Büyükşehir Genel Sekreter yardımcısı ve diğer kişiler, geçtiğimiz günlerde burada basına açıklama yapmış ve ;”Uyarılara rağmen hataları sebebi ile çöken yol çalışmasının hatalı olduğunu kabul ettikleri gibi tüm suçu müteahhit firma ile gaz ve elektrik dağıtım şirketlerinden kaynaklandığını, 1 lira bile hak ediş ödenmediği içim kamu zararının oluşmadığını, her şeyin zamanla halledileceğini iddia etmişlerdir. Bu beyanla haklılığımı ortaya çıkmıştır. Tüm uyarılara rağmen şüphelilerin görevlerini kötüye kullandıklarının açık ve net deliller. Tüm bu eylemlerin araştırılarak suçluların tespiti ve cezalandırılması için şikayette bulunmak hasıl olmuştur.”dedi.

Yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar dağıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın