Büyükşehir, Turgutluspor ile alay mı ediyor?

  • Haberin Tarihi: 2 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Büyükşehir, Turgutluspor ile alay mı ediyor?

TFF 3.lig 2.grup temsilcisi Turgutluspor prensip anlaşmasına vardığı Semih Durmuş’ta pürüz çıktı. Manisa BBSK forması giyen Semih ile el sıkışan Turgutluspor yönetimi Büyükşehir Belediyespor yönetiminden gelen “vazgeçtik” haberi üzerine şok yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa BBSK Başkanı Mevlüt Aktan ile bir görüşme yaptı. Ara transfer döneminde Turgutluspor’un bazı bölgelerde oyuncu ihtiyacı olduğunu ve bu konuda kendilerine destekte bulunup bulunmayacaklarını görüşen Şirin, kulüp başkanı Mevlüt Aktan’dan olumlu görüş aldı. Alınan haber doğrultusunda Turgutluspor yönetimi harekete geçti ve önerilen 3 ismi teknik heyete sundu. Teknik heyette önerilen 3 isimden biri olan genç savunma oyuncusu Semih Durmuş’u takımda görmek istediklerini yönetime bildirdi. Yönetim, teknik heyetin olumlu raporu doğrultusunda savunma oyuncusu Semih Durmuş ile görüştü ve prensip anlaşmasına vardı. Oyuncunun Turgutluspor ile sözleşme imzalayacağı beklenirken Manisa BBSK yetkililerinden gelen telefon Turgutluspor yönetimini şok etti. Manisa BBSK yönetimi Turgutluspor kulübünü arayarak transferde pürüz çıktığını ve transferin gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

Manisa BBSK’nın bu anlaşılmaz yaklaşımı Turgutlu’da Turgutluspor taraftarının büyük tepkisini çekti. Geçtiğimiz yıllarda Turgutluspor formasıyla yıldızı parlayan kaleci Fatih Demirlek, savunma oyuncusu Abdülsamet Öz gibi oyuncuları bedelsiz olarak Manisa BBSK’ya veren Turgutluspor yönetimi Semih Durmuş transferinde çıkan pürüzün hangi sebepten kaynaklandığını bilmediklerini, Semih Durmuş isminin Manisa ekibi tarafından kendilerine önerildiğini ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un anlamsız ve tutarsız tutumu kentte olumsuz hava oluştururken Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün konuya duyarsız kalması ve iddiaya göre “haberim yok” demesi aynı dili konuşan Turgutlu Belediyesi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında soğuk rüzgarların esmesine neden oldu.

Semih Durmuş transferinde çıkan pürüzün hangi sebeple ve kimin tarafından çıkarıldığı Turgutlu’da merak konusu oldu. Turgutlu’nun kurtuluşu olan ve 7 Eylül Şenlikleri kapsamında Turgutlu’da konser veren şarkıcı Zara ile sahneye çıkan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutluspor formasıyla poz vermişti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın