Cambazlı sandıkta ki hakkını arıyor

  • Haberin Tarihi: 11 Ekim 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cambazlı sandıkta ki hakkını arıyor

Ahmetli’ye bağlı olan ve geçtiğimiz Nisan ayında Turgutlu’ya katılmak için referandum yapan Cambazlı sakinleri Turgutlu’ya bağlanamadıkları için yetkililere sesleniyor.

Yapılan halk oylamasında 156 kişi oy kullanmış, 106 kişi evet, 50 kişi hayır oyu kullanmıştı. Nisan ayında yapılan halk oylamasında Cambazlı vatandaşları Turgutlu’ya bağlanmak istediklerini sandıkta belirlemişti. 2018’in Mayıs ayında yapılan Turgutlu Belediyesi meclis toplantısında Cambazlı’nın Turgutlu’nun yeni bir mahallesi olarak kabul edildiği ifade edilirken karar Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclisine taşınmıştı. Komisyon kararları sonrası büyükşehir meclisi Cambazlı’nın Ahmetli’ye bağlı kalmasını oy çokluğu ile kabul etmiş ve Cambazlı halkının sandık iradesi hiçe sayılmıştı.

Cambazlı mahallesi sakinleri ise konunun takipçisi oldular ve konuyu yargıya taşıyorlar. Tüm ekonomik, sosyal, sağlık ve ticari bağlarının Turgutlu ile olduğunu ifade eden Cambazlı sakinleri kararın kendileri için anlamsız ve yersiz olduğunu dile getirdi. Her şeyi usulüne uygun olarak yaptıklarını dile getiren mahalle sakinleri çareyi mahkemede buldu. Konuyu adli mercilere taşıyacak olan Cambazlı sakinleri adalete güvenlerinin tam olduğunu vurguladı.

Büyükşehir meclisinin kararı

Ahmetli ilçesine bağlı Cambazlı mahallesinin Turgutlu ilçesine bağlanması talebi” konulu Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’nun 31/07/2018 tarih ve 57 sayılı komisyon raporunun kabulüne, AK Parti Grubunun 38 üyesinin kabul, 2 Bağımsız üye Orkun ŞIKTAŞLI ve Cihan SARI’nın ret, CHP Grubunun 5 üyesinin ret, MHP Grubunun 27 üyesinin ret, Meclis Başkanının ret oylarıyla OYÇOKLUĞU ile karar verildi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Refik
    11 Ekim 2018 21:42

    Cambazlı insanının feryadını ve yapılan hukuka aykırı,haksızlık yüklü,kendilerini millet iradesinin üstünde gören bir güruhun,bazı kişi yada kişilere şirin görünme adına yaptığı yanlışlığı düzeltme ve Cambazlı insanının idealine uygun refah,huzur ve mutluluğunun teminine yönelik haklarını arama ve Adalet Teşkilatı’nın vereceği adil kararı ile kazanma yönündeki feryadını kamuoyuna duyurma adına katkılarından dolayı Turgutlu Tivi’ ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hak doğrunun yardımcısıdır inancı ile Cambazlı’lılar olarak hakkımızı kazanma ve muhafaza etme adına çabalarımızdan asla yılmayacağımızı buradan tüm kamuoyuna ilan ediyorum.

Bir Yorum Yazın