Çetin Akın;”Cumhur ittifakında kimse proje demiyor, hepsi aynı şeyi konuşuyor”

  • Haberin Tarihi: 22 Mart 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çetin Akın;”Cumhur ittifakında kimse proje demiyor, hepsi aynı şeyi konuşuyor”

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın ilk büyük mitingini Subaşı mahallesinde gerçekleştirdi. Davul zurnalarla mahalle girişinde karşılanan Akın’ın mitingini binlerce kişi takip etti.
Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ve çok sayıda partiliyle birlikte Subaşı Mahallesinde ilk büyük mitingini gerçekleştirdi. Mahalle sakinleri tarafından mahalle girişinde davul zurnalarla karşılanan Akın’a çiçekler verildi.
İlk olarak konuşan Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen: “Ben bu gece burada 1989 yılında İsmail Kırdar’la kazandığımız seçimin coşkusunu görüyorum, ben bu gece burada Turgutlu’nun Çetin Akın’la yeniden ayağa kalktığını görüyorum. Bizim kimseyle derdimiz yok, bizim derdimiz Turgutlu. Biz Turgutlu’yu daha iyi yönetmek için, daha iyi hizmet etmek için, daha huzurlu daha mutlu bir kent yaratmak için uğraşıyoruz.” dedi.
Daha sonra söz alan İzmir Milletvekili Özcan Purçu: “Bu kadar büyük, bu kadar coşkulu bir karşılamayı ben beklemiyordum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben Turgutlu’yu hiç bu kadar heyecanlı görmemiştim, Subaşını hiç bu kadar heyecanlı görmemiştim. Bu iş bitti sayın başkanım. Bu iş bitmiştir Turgutlu.Her ne yaparsan yap, hangi işi yaparsan yap Hak için yapacaksın, vatandaş için yapacaksın. Çalıp çırpmayacaksın, vatandaşın hakkını yemeyeceksin, vatandaşın malını satmayacaksın, garibin fukaranın hakkını başkasına peşkeş çekmeyeceksin. Cumhuriyet Halk Partili Başkan Adayımız Çetin Akın işte böyle biridir.”şeklinde konuştu.
—“Bizim birleşmeye, bütünleşmeye ihtiyacımız var.”—
Son olarak söz alan Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın: “Vatandaşımızın cebi delinmiş, geçim sıkıntısı yaşıyor, tencerelerimiz kaynamıyor, gençlerimiz işsiz, işsizlik almış başını gitmiş beka sorunundan bahsediyorlar, hizmet gelmez diye tehdit ediyorlar. Hadi vermesinler, bu halk benim arkamda, millet benim arkamda, sıkıyorsa vermesinler, biz almasını biliriz. En büyük sorunumuz otopark ve bozuk yollar. Otopark sorununu büyükşehir adayımız Orkun Şıktaşlı ile konuştum. Turgutlu’nun girişinde Karpuzkaldıran Parkı ile 50.Yıl alanın bulunduğu yere üst yapıyı bozmadan yerin 7 kat altına inerek bir otopark yapacağız. Bu sorunu Turgutlu’nun girişinde çözeceğiz. Ayrıca Selvilitepe, Ergenekon ve Urganlı Mahallelerimize yapacağımız belediye hizmet noktalarıyla vatandaşın şehir merkezine inmesini azaltacağız, hizmeti ayağına götüreceğiz. Eski stadyum ile yeni stadyum arasında kalan bölüme bir fuar alanı yapacağız. Burada hem sanayicilerimiz ürünlerini teşhir edebilecek hem de güvercinlerimiz, kanaryacılarımız şehir dışındaki pazarlara gitmekten kurtulacak. Ben güneş enerjisi santrali kurarak belediyeye gelir getireceğim diyorum onlar diyor ki “papağanlar” adını öyle koydum. Eski milletvekili, Ak Parti ilçe başkanı, belediye başkanı, MHP’nin ilçe başkanı 35 dakikada noktası virgülüne kadar aynı şeyi söylüyor; tehdit ediyor, olmaz. Bu memleketin beka sorunu olmaz. Bizim bayrağımızı indirmeye kimse cesaret edemez. Sizin tekelinizde değil bizim dinimiz, bu vatan kimsenin tekelinde değil. Bayrağımızı indirtmeyiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu vatanı Türküyle, Kürdüyle, Abdalıyla, Çerkeziyle, Muhaciriyla, Göçmeniyle hep beraber kurduk. Biz demokrasiye inanan, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde giden çocuklarız. Bizim kavgaya ihtiyacımız yok. Bizim birleşmeye, bütünleşmeye ihtiyacımız var. Kimseyle kavga etmeyin. Berberinizle, oturduğunuz kahveciyle tartışmayın. Türkiye’yiz biz. Bizi ötekileştirmelerine izin vermeyin.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın