CHP, 1 günde çöken prestij caddesini kontrol etti

  • Haberin Tarihi: 21 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP, 1 günde çöken prestij caddesini kontrol etti

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden prestij caddeleri kapsamında yapıla Fatih Caddesi yapımının hemen ardından bölgede lokal çökmeler  yaşandı. Özellikler Ergenekon Mahallesi sakinlerinden büyük tepki geldi.

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Yakup Çilel, yönetimi kurulu ve vatandaşlar bölgede bir araya geldi. Başkan Çilel bölgede bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada;” Belediyeler yerel halkın ortak medeni ihtiyaçlarını karşılamakla görevli genel karar organları, halk tarafından seçilen kamu tüzel kuruluşlarıdır. Belediyeler kentin fiziki ve sosyal alt yapısının geliştirilmesinden ve yerel halkın, kentsel yaşam kalitesinin yükseltilmesinden sorumludur.Ergenekon mahallesi Fatih caddesi (prestij) çalışmaları yaklaşık 1 yıldır devam etmektedir ve  bu çalışmalar halk için işkenceye dönüşmüştür. Çalışmaların her aşaması CHP eski yönetim kurulu başkanımız Erk Kayabaş tarafından takip edilip, sık sık uyarılarda bulunulmuştur. Yapılan uyarıları dikkate almayan yetkililer bu tablodan memnun musunuz? 48 saat önce trafiğe açılan ve 1 tonluk araçların geçmesiyle dahi ne hale geldiğini görmektesiniz. Ağır vasıtalar geçince ne olacağını siz tahmin edin. Projesinde eski başkanımızın ısrarla belirttiği gibi, 15 cm beton ve hasır çelik konulan yol nasıl bu hale geldi?  halkımızın takdirlerine sunuyoruz. Ayrıca 1400 ‘m lik yolda 40.000 metrekare parke taşı döşeme işinin bedeli 6 milyon tl ‘dir. metrekare maliyeti 150 tl’yi bulmaktadır. ergenekon mahallesi nüfusu düşünüldüğünde hane başına 2500 tl’yi aşan bir maliyet söz konusudur. bu kadar yüksek maliyetli bir işin projesinde de vahim boyutlarda hatalar bulunmaktadır. bisiklet yolu güzergâhı olarak belirlenen kısım şuanda park alanı olarak da kullanılmaktadır. seçilen taşlar ebat olarak çok büyük olup bölünmelere ve parçalanmalara çok müsaittir. zaten kaldırımlara baktığınızda da kırılmaları göreceksiniz.Kaldırım betonlanması sırasında evlere ait bütün alt yapıların rögarlarının oluşturulmayıp, beton altında bırakılması da gelecekte büyük sorunlara yol açacaktır. 6 milyonluk bir yolun ileride tekrar kırılıp parçalanacağı aşikardır. Değerli hemşerilerimiz, hatalarla dolu bu proje şuan Piyaleoğlu caddesinde de tekrarlanmaktadır. Partimizin ısrarlarıyla Fatih caddesine asılan ihale bedeli, ihale tarihi, başlangıç ve bitiş tarihi, yüklenici firmayı içeren bilgilendirme tabelasının piyaleoğlu caddesinde de hala bulunmadığını görmekteyiz. CHP olarak halkımızın harcanan her kuruşunun takipçisi olacağız” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın