CHP’den büyük üzüm mitingine davet

  • Haberin Tarihi: 27 Eylül 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP’den büyük üzüm mitingine davet

Her fırsatta üzüm üreticilerinin sıkıntılarını gündeme getiren Özgür Özel, üreticinin zarar ettiklerini, 6 liranın altında fiyatın üreticinin iflası anlamına geldiğini,üreticilerin aldığı kredileri kapatamadığını, Manisa ekonomisinin büyük zarar gördüğünü belirtmiş, üreticiye destek verilmezse sıralı iflasların başlayacağı yönünde uyarıda bulunmuştu.

Özgür Özel, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odasını ziyaret ederek üzüm mitingine davette bulundu.

Özel;“Mitingi hayatın tamamen üzüme bağlı olduğu üç ilçemizin coğrafi merkezi olan Alaşehir’de gerçekleştiriyoruz. Gayretimiz kalabalık bir siyasi miting yapmak değil, sorunun gerçek sahibi çiftçinin kendi sorununa sahip çıktığı, sorunu dile getirdiği ve Türkiye’ye dünyaya evindeki mutfağındaki cüzdanındaki yangını ifade edebildiği bir süreç. Manisa’da bugün işsizlik sorunu çiftçinin parasızlığından kaynaklanan sorundur. Bugün Manisa’da eski işlerini bulamadığını söyleyen esnaf aslında çiftçide para olmamasından şikâyetçidir. Sorunun gerçek sahiplerinin her ortamda dile getirdikleri çöküşü ve isyanı Alaşehir’deki büyük mitingde haykırmaya davet ediyoruz. Hangi partiye oy verirse versin bütün çiftçilerin kendi sorunlarına sahip çıktıklarında, yarınlarının bugünlerden ve dünden daha iyi olduğunu göreceğine inanıyorum.” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Merkezi Başkanlık Tarım Danışmanı Okan Gaytancıoğlu, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş’tan oluşan heyet  TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’ı, Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Orcan’ı ve Ziraat Odası Başkanı Abdullah Ceylan’ı makamlarında ziyaret etti.

Miting 28 Eylül Perşembe günü Alaşehir’de yapılacak.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın