CHP;”Ödüllü sosyal belediyecilik bu mudur?”(VİDEO)

  • Haberin Tarihi: 19 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP;”Ödüllü sosyal belediyecilik bu mudur?”(VİDEO)

CHP Turgutlu ilçe başkanlığı sosyal medya üzerinden yazılı bir basın açıklaması yaparak Turgutlu belediyesini eleştiri yağmuruna tuttu.

CHP ilçe başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde ” Bu mu sosyal belediyecilik? Turgutlu Belediyesi aldığı sosyal belediyecilik ödülünü sergilemekten çekinmiyor ancak bu görüntüler almış olduğu ödülün hakkını teslim edemeyen bir belediyecilik uygulamasına örnek oluşturmaktadır. 11 Ocak Perşembe günü Selviliitepe Mahallesi ziyaretimizde halkımızın dertlerine ortak olduk, sorunlarını ilgili yerlere ileteceğimizi söyledik. Söz konusu sorunlardan birisi de mahalle sakinlerimizin şehir merkezine ulaşımı konusunda yaşamış oldukları zorluklar olarak karşımıza çıktı. Konuyla ilgili belediye başkanı ile görüşmek amacıyla kendilerini arayıp randevu talep ettiğimizde bu hafta içerisinde Randevu veremeyeceklerini söyleyip ilerleyen günler içinde henüz randevu vermemişlerdir. Halkın sorunlarını dinlemek için vakit ayıramayan başkanın almış olduğu sosyal belediyecilik ödülünün bir değeri var mıdır? Amaç halka hizmet midir halka çile çektirmek midir? Bir vatandaşımızın zarar görmesini mi bekliyorlar müdahale etmek için? Buradan yetkilileri göreve çağırıyoruz bu utanç ve çile kaynağına bir dur demeniz gerekir.”

Bu mu sosyal belediyecilik?

Bu mu sosyal belediyecilik? Turgutlu Belediyesi aldığı sosyal belediyecilik ödülünü sergilemekten çekinmiyor ancak bu görüntüler almış olduğu ödülün hakkını teslim edemeyen bir belediyecilik uygulamasına örnek oluşturmaktadır.11 Ocak Perşembe günü Selvitepe Mahallesi ziyaretimizde halkımızın dertlerine ortak olduk, sorunlarını ilgili yerlere ileteceğimizi söyledik. Söz konusu sorunlardan birisi de mahalle sakinlerimizin şehir merkezine ulaşımı konusunda yaşamış oldukları zorluklar olarak karşımıza çıktı. Konuyla ilgili belediye başkanı ile görüşmek amacıyla kendilerini arayıp randevu talep ettiğimizde bu hafta içerisinde Randevu veremeyeceklerini söyleyip ilerleyen günler içinde henüz randevu vermemişlerdir.Halkın sorunlarını dinlemek için vakit ayıramayan başkanın almış olduğu sosyal belediyecilik ödülünün bir değeri var mıdır? Amaç halka hizmet midir halka çile çektirmek midir? Bir vatandaşımızın zarar görmesini mi bekliyorlar müdahale etmek için? Buradan yetkilileri göreve çağırıyoruz bu utanç ve çile kaynağına bir dur demeniz gerekir.

Posted by CHP Turgutlu İlçe Başkanlığı on Thursday, January 18, 2018

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın