Cumhurbaşkanı adayları için imza verdiler

 • Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2018
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Cumhurbaşkanı adayları için imza verdiler

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatı yöneticileri ve üyeleri, Cumhurbaşkanı adayı olan isimlere imza vermek için Turgutlu adliyesine gitti. CHP’liler Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener ve Doğu Pirinçek’e Cumhurbaşkanlığı adaylığı için YSK’da imza atarak destek verdiler.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile Vatan Partisi başkanı Doğu Pirinçek’in 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyenler Turgutlu Adliyesi’ne giderek ilçe seçim kurullarına imza verdi. CHP’liler de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’nin çağrısına uyarak, Akşene, Karamollaoğlu ve Pirçek’e imza attı.
İLÇE BAŞKANLARI “MEMLEKETİMİZ İÇİN HAYIRL OLSUN”
Vatandaşların ve partililerin Cumhurbaşkanları adayları için oy vermesi işlemi sırasında bir araya gelen CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi Turgutlu ilçe başkanları yapılan bu çalışmanın demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu vurgalayıp, memleket için hayırlı olmasını dilediler.
İYİ Parti İlçe Başkanı Nilay Yaşır “bugün çok güzel bir gün. Cumhurbaşkanı adaylarımızı belirlemek için Turgutlu Adliyesinde seçmenlerimiz ile birlikteyiz. Demokratik bir hareket olan bu harekette tüm Turgutlulu hemşerilerimizi burada görmek istiyoruz. Biz 100 bin imzayı çoktan tamamladık ama 1 milyon imza diyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Saadet Partisi İlçe Başkanı Abdullah Güzel “seçim yarışında arkadaşlarımız ile güzel bir ittifakımız oldu. En azından birbirimizi tanıma imkanımız oldu. Memleketimiz için hayırlısı olur inşallah” dedi.
CHP İlçe başkanı Yakup Çilel “CHP’nin kuruluşundan bu yana demokrasi için kendi adına taviz vermediği hiçbir şey olmamıştır, çok partili döneme geçildiğinden itibaren. Bu son süreçte baskın seçim adı altında bizim dışımızda kalan partilerin seçime girmemeleri için yapılan bu oyuna mutlaka dur demek ve bozmak zorundaydık. Demokrasi için öncelikle genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, arkasında ise Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin çağrıları üzerine eksik olan adaylara imza verme zorunluluğu Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesinin demokrasi aşkından kaynaklanan bir şeydir. Bu görevimizi yapmaya geldik. Herkes için hayırlısı olsun” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • yeni
  8 Mayıs 2018 16:56

  Reis-i Cumhurumuz RTE düşmanlığı kimleri yanyana kolkola getirmedi ki, başka zaman ve mekanda birbirlerini bir kaşık su da boğacak insanlar mazlum halkın liderini yenmek için toplanmış.
  başaramayacaksınız….

Bir Yorum Yazın