Dehalar Dünya Şampiyonası Yolcusu

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dehalar Dünya Şampiyonası Yolcusu

Deha Satranç Spor Kulübü tarafından yetiştirilip , Türk Satrancına hediye edilen CM Kerem Erten ve Büşra Özbek , ülkemizi temsilen Dünya Şampiyonası gidiyor.

Ocak ayında yapılan Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında ;  10 Yaş Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan CM Kerem Erten ve 14 Yaş Kızlar Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Büşra Özbek , iki ayakta ancak farklı tarih ve ülkelerde yapılacak Dünya Yaş Grupları  Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler.

Büşra Özbek ,Yunanistan ‘ın Halkidiki kentinde 18/31 Ekim tarihleri arasında 14 yaş Kategorisinde ,

CM Kerem Erten ise İspanya ‘nın Santiago de Compostela kentinde 3/16 Kasım tarihleri arasında 10 Yaş Kategorisinde yarışacak.

Turnuva öncesinde Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan’ı ziyaret eden Şampiyonlar , Turan’ın desteği ile moral buldular. Ziyarette Kaymakam Turan “ Sporcularımızın Türkiye Şampiyonu olarak , Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmesi , Ayyıldızlı  formayı taşımaları büyük bir gurur ve onurdur. Kendilerine başarılar diliyor ve Deha Satranç Spor Kulübünü ve Kıymetli Ailelerini kutluyorum” dedi.

Deha Satranç Spor Kulübü Başkanı Cihan Yıldırım “ destekleri dolayısıyla

Kaymakamımız Sayın Uğur Turan’ a minnettarız.İlçemizin Türk Satrancında ki yeri çok özeldir. Milli takıma 2018 yılında  11 Milli oyuncu veren şehrimiz şampiyonların  şehri olan bilinir.Turgutlu’muzun bu başarısında ; Kulübümüzün emeği , çabasının yanı sıra , Sayın Uğur Turan’ ın desteğinin payı büyük.

Şimdi iki Şampiyonumuzu Dünya Şampiyonasına uğurluyoruz. Dünya dereceleri ile dönüp Türkiye ‘nin gururu olmalarını diliyorum.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın