Egeumut’tan aile hekimlerine seminer

  • Haberin Tarihi: 27 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Egeumut’tan aile hekimlerine seminer

Turgutlu Özel Egeumut Hastanesi’nin düzenlediği seminerde Aile Hekimleri bir araya geldi.

Bölge Aile Hekimleri’nin katıldığı seminerde, Egeumut Hastanesi İç Hastalıkları ( Dahiliye) Polikliniği’nden Uzm. Dr. İlker EMİRCAN ve Üroloji Polikliniği’nden Op. Dr. Arif KOL, birinci basamak düzeyinde hastaların yönetimi hakkında sunumlarını gerçekleştirdi.

Seminer ile ilgili açıklama yapan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İlker EMİRCAN “Biz birinci basamak düzeyinde, hastalıkların yönetimini ve hastanemizde uyguladığımız tedavi yöntemlerini anlattık. Son dönemde adını çok duyduğumuz metformin’in potansiyel kullanım alanlarına değindik. Hastanemiz İç Hastalıkları Polikliniğinde uyguladığımız tedavi yöntemlerinden, vaka örneklerine birçok alanda Aile Hekimlerine katkı sağlamaya çalıştık.’’ dedi.

Hastalıkların birinci basamak için etkin rol oynadığının altını çizen Op. Dr. Arif KOL ‘’hastalığı ilk fark eden veya teşhis konmuş hastalıkları takip edenler aile hekimleridir. Bu nedenle süreçte yolunda gitmeyen bazı durumları fark edip bir uzmana yönlendirme noktası çok önemli. Hastalıklarla verilen savaşımızda birinci basamağın önemi çok büyük’’, diye konuştu.

Aile hekimlerine her zaman desteğin devam edeceğini dile getiren Egeumut Hastanesi Kurumsal Pazarlama Müdürü Mert DALLAR ise ‘’sağlığa verilen değer ile Turgutlu sağlık hizmetlerindeki kaliteyi her zaman bir adım daha arttırmayı hedefliyoruz. Egeumut ailesi olarak 8. Hizmet yılımızı doldurmuş bir hastaneyiz. 2. ve 3. Basamak sağlık hizmetlerimizle Turgutlu ve çevresine nitelikli sağlık hizmeti sağlama amacımız meyvelerini veriyor. Bugün bölgede aranan, tercih edilen bir hastane olmak bizim için sevindirici. Bu bağlamda 1. Basamak ve Aile Hekimleri kendi vizyonumuzda çok kıymetli. Sağlığa ve sağlıkçıya olan desteğimizi sürdürerek büyümeye devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Seminer hep birlikte yenilen akşam yemeği ile sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın