Erk Kayabaş;” Ön seçimsiz aday olmam”

  • Haberin Tarihi: 30 Nisan 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Erk Kayabaş;” Ön seçimsiz aday olmam”

Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu İlçe Başkanlığı eski başkanı Erk Kayabaş’ın ismi milletvekili aday adayı olabileceği kulislerde konuşulurken Kayabaş yaptığı açıklama ile;” Halk oylaması ve parti içi ön seçim olmada aday adayı olmam” dedi.

Erk Kayabaş kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;” KAMUOYUNA DUYURULUR;
Basında çıkan haberler ve sonrasında partili partisiz tüm hemşehrilerimden beni seven dostlarımdan aldığım yüzlerce telefon üzerine açıklama yapmam zaruri olmuştur.
Hepinizin bildiği gibi 24 Haziran erken seçimleri tarih olarak çok yakın olduğundan dolayı Chp MYK kararı ile parti içi ön seçim yerine merkez yoklaması ile Milletvekili aday sıralamaları belirlenecektir. Demokrasi kültürü ile büyümüş ve bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün halkçılık ilkesiyle birleştirip, siyaseti halk için halkın içinde yapan, bu şekilde siyaset yapmayı şiar edinmiş biri olarak 24 Haziran seçimlerinde MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMADIĞIMI belirtmek isterim. Ayrıca bundan sonra yapılacak hiç bir seçimde de “kamuoyu yoklaması(halk anketi) ve parti içi ön seçimi” yapılmadığı takdirde de aday olmayacağımı siz değerli dostlarımla ve vatandaşlarımla paylaşmak istiyorum. Hepinizi seviyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın