Gazetecilerle bürokratlar karşı karşıya

  • Haberin Tarihi: 11 Ocak 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gazetecilerle bürokratlar karşı karşıya

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Turgutlu Kaymakamlığı tarafından voleybol turnuvası düzenlendi.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Turgutlu Kaymakamlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından voleybol turnuvası düzenlendi. Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Muhammet Evren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Halk Eğitim Müdürü Hayrettin Uslu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Eksür, Daire müdürleri ve ilçe de görev yapan gazeteciler katıldı. Hayli çekişmeli geçen maç sonrasında Gazeteciler, protokol mensupları karşısında 3-1 galip gelen taraf oldu.

Galip takıma kupasını Kaymakam Uğur Turan verirken, En yaşlı gazeteci ödülü Manşet Gazetesi Muhabiri Agit Alan’a, en centilmen oyuncu ödülü ise İlk Haber ve Turgutlutivi Muhabiri İrfan Anlayaoğlu’na verildi.

Ödül töreninin ardından protokol üyeleri ve gazeteciler hep birlikte pasta kestiler.

İlk Haber Gazetesi ve turgutlutivi.com Muhabiri İrfan Anlayanoğlu ise;”10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde değerli Turgutlu Kaymakamımız ve mülki amirlerimiz bizi hatırladılar ve böyle güzel bir organizasyon sağladılar. Bu salona yabancı değiliz ama ilk defa bir aktivite de bulunduk. Bizleri unutmadıkları için değerli Turgutlu Kaymakamımıza, değerli okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Maç sonrasında konuşan Yeni Turgutlu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Tekmen;”Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü. Bu yüzden Turgutlu Kaymakamımız bizleri bir araya getirdi. İlçe’nin mülki amirleri ve müdürleri ile voleybol turnuvası düzenledik. Doğal olarak kazanan taraf olduk. Mutluyuz. Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz”dedi.

Turgutlu Manşet Gazetesi Muhabiri Agit Alan;”10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile Turgutlu Kaymakamlığının düzenlemiş olduğu bu turnuvayı hazırlayanlara çok teşekkür ederiz. Güzel bir karşılamşa oldu. Aslında bugün hem de idareciler günü. İdareciler ile Gazeteciler olarak haber yaptığımız ortamda karşı kaşrıya geliyorduk ama bugün voleybol maçı ile karşılaştık. Güzel bir karşılaşma oldu. Bugünü hazırlayan Kaymakamımız ve diğer arkadaşlara teşekkür ederiz”dedi.

Turnuvayı düzenleyen Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan ise;”Bizim çalışırken bir çok paydaşımız var. Bu paydaşlarımızdan bir tanesi de basın mensupları. Basın mensubu kardeşlerimin 17 aydır hizmet ettiğim Turgutlu’da kamu hizmetlerine olan üst düzey katkılarından dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Basın mensuplarımıza sağlık sıhhat dilerken, basın şehitlerine Allah’tan rahmet diliyor, gazi kardeşlerime de sağlık sıhhat diliyor ve çalışan gazeteciler gününü kutluyorum. Tüm gazeteci kardeşlerimizi de yakinen kutluyorum. Sayın Başbakanımız’ın açılışını yapmış olduğu bu güzel salonda değerli arkadaşlarımız bir voleybol müsabakası tertip ettik. Görülmeye değeri eğlenceli bir karşılaşma oldu. Spor, Sanat ve ilim irfan çok önemli. Kardeşlerimizle yaptığımız müsabakadan sonra da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile pasta kestik ve hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdik. 1. ve 2. olan takımlarımıza ödüllerini verdik. Maçın en değerli oyuncularına ödüllerini verdik. Hoşça vakit geçirdik”ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın