Halil Kale’de yazılım eğitimi başladı

  • Haberin Tarihi: 15 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Halil Kale’de yazılım eğitimi başladı

“Halil Kale Fen Lisesi, temel programlama yetenekleri kazanması ve yazılım geliştirilebilmesi amacıyla, Hybrid Yazılım A.Ş. ile birlikte “Yazılım Eğitim Programını” başlattı.”

Halil Kale Fen Lisesi Müdürü Hasan TANRIKULU, “Bilgisayar teknolojileriyle, bilgisayar okuryazarlığını geliştirmek ve üretim gerçekleştirmek istiyoruz. Bu üretimlerin de eğitim ortamını şekillendirecek ve destekleyecek derslerle uyumlu hale gelmesini ümit ediyoruz” diye söyledi.

“Yazılım Eğitim Programını” Hybrid Yazılım A.Ş. Firma sahibi Cömert AYBEY tarafından gönüllü olarak verilmekte ve ders içeriği ise; Liderlik becerileri, elektronik iş altyapıları, operasyonel bakış, disipliner bakış açısı ve strateji, algoritmalar, yazılım dilleri ve mimarisinden oluşuyor.

17 kişilik öğrenci grubunu bir araya getirip, bu eğitimin başlamasına öncülük eden okulun Fizik Öğretmeni Yasemin KUTLUEL; “Cömert hocamızın oluşturduğu sıra dışı müfredat ile öğrencilerin yaratıcılık, analitik düşünme, takım çalışması ve bilişim teknolojisi okuryazarlığı yetenekleri geliştirilerek genç yaşlarda yazılım üretebilmeleri mümkün olacak” dedi.

Vermiş olduğu eğitimi değerlendiren Cömert AYBEY, “öncelikli amacımız; hayat amacı doğrultusunda, değerlerinden taviz vermeden, inandıkları uğruna bir ömür boyu mücadele etmeye hazır; duygu ve düşüncelerini doğru olarak kontrol edebilen, ekip hayatı yaşayan, lider davranışlar sergileyen çalışkan, cesur, dayanıklı, kurumların içerisinde ya da serbest biçimde iş üretebilecek insanlar yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Eğitim programının ikinci aşamasında ise, Endüstri 4.0 ile robotik teknolojiler ve bu teknolojilerin kullanımları, yazılımları ve uygulamaları öğrencilere gösterilecek.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın