Hata yapan sürücüleri drone affetmedi (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 14 Aralık 2018
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Son dönemler sıklıkla uygulanan Drone’lu trafik uygulaması Turgutlu’da da yapılmaya devam ediyor. Drone tarafından kaydedilen görüntüler sonrası hata yapan sürücüler durduruluyor ve ceza işlemi gerçekleşiyor. Drone uygulamasında telefonla ilgilendiği tespit edilen bir sürücü durduruldu. Sürücü telefon kullanmadığına yemin etse de cezadan kurtulamadı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri E-96 karayolu üzerinde drone uygulaması yaptı. Drone tarafından alınan görüntüler sonucunda hata yapan sürücüler durduruldu ve ceza işlemi uygulandı. Kimi sürücü cep telefonuyla konuşmaktan, kimi emniyet kemersiz seyretmekten, kimi sürücü aşırı hızdan dolayı çevirmeye takıldı. Yapılan uygulamada kimi vatandaşlar duruma itiraz ederken kimisi de hatasını anlayıp ceza makbuzunu alıp yoluna devam etti.

Turgutlu’da uygulamada ise bir vatandaşla cep telefonuyla ilgilendiği gerekçesiyle çevirmeye takıldı. Çevirmede trafik memurlarına uzun süre dil döken vatandaş telefon kullanmadığına dair yemin bile etti. Ancak trafik polisleri drone ile görüntü çekildiğini ve ceza uygulayacaklarını vatandaşa ifade etti. Vatandaş her ne kadar ısrarla telefonla ilgilenmediğini söylese de ceza yemekten kaçamadı. Trafik ekipleri vatandaşların itirazlarına karşın görüntülerin mevcut olduğunu ve ceza itirazlarını mahkemeye yapabileceklerini anlattı.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar ise uygulamaların aralıksız devam edeceğini, vatandaşın can ve mal kaybını önlemek için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın