Hüzünlendiren fotoğrafın kahramanı sevindi

  • Haberin Tarihi: 9 Haziran 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hüzünlendiren fotoğrafın kahramanı sevindi

Selçuk Sönmez isimli bir vatandaş tarafından mart ayında halk otobüsü içinde bir belediye işçisinin çöpten bulduğu oyuncak ayıyı torununa götürürken çekilen fotoğrafının sosyal medyada paylaşılması büyük yankı uyandırdı.

Manisa Büyük Şehirbelediyesi işçisi Ali Yener çöpten bulduğu oyuncak ayıyı torununa götürürken halk otobüsünde çekilen foğraf sosyal medyada hızlıca yayılması ile Manisa Büyük Şehirbelediye Başkanı Cengiz Ergün İşçi Ali ve 10 yaşındaki torunu Arda Eraslan , 3 yaşındaki torunu Sezen Nur Dum’ u makımında kabul etti.

Başkan Cengiz Ergün hem Ali Yener’ in torunlarına  büyük bir oyuncak ayı ve çeşitli oyuncaklar vererek süpriz yaptı.

Makam çıkışında duygularını anlatan Ali Yener O gün böyle bir ayı buldum, buldum derken bir gün öncesi torunum ‘Dede bana bir ayı alalım’ dedi tabi o zaman imkanım yoktu alamadım. Çöp tenekesinde gördüm ayıyı. Onu alarak en azından temizleyerek veririm dedim. Aldım, temizledim, yırtıktı, diktim, dikişleri aynı. Eve getirdim, Arda da ‘Dede aldın mı’ dedi. Yalan söylemek zorunda kaldım. Dedem dedim ikinci elini aldım, yenisini almadım ama ikinci elini aldım dedim bu şekilde torunuma yalan söylemiş oldum. Onlar çok sevindiler. Onlar sevinirken ben bir kenarda ağladım. Buralara kadar geldik. O fotoğrafı paylaşan arkadaşı duyduğumda ilk başta bir tepki gösterdim, sonra oturup düşününce sakinleşdim. Allah o çocuktan da razı olsun” diye konuştu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın