İlk meclis yapıldı, Cumhur ittifakı çoğunluk gücünü kullandı

  • Haberin Tarihi: 14 Nisan 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İlk meclis yapıldı, Cumhur ittifakı çoğunluk gücünü kullandı

Turgutlu Belediyesi yeni dönem ilk meclis toplantısı yapıldı. Ak Parti dilekçe ile MHP’den ayrı grup kurdu ve belediye meclisinde MHP, Ak Parti, CHP ve BBP grupları oluştu.

Meclis toplantısında BBP grubu başkanlık faaliyet raporu dışında ki tüm kararlarda Cumhur ittifakının yanında yer aldı. Çetin Akın yeni dönemde ilk meclis başkanlığını yaptı, grup sözcüleri söz alarak yeni dönemin Turgutlu’ya hayırlı olmasını temenni ettiklerini iletti.

Belediye meclis başkanlığı vekilliği oylamasında MHP’li İbrahim Kara ve Ak Partili Mürşit Gedizli 20 oy olarak meclis başkan vekilleri oldu. Meclis katip üyeliklerine 20’şer oy alan MHP’li Serhat  Seyhan ve Ak Partili Veysel Başçı seçildi.

Encümen daimi üyeliklerine Cumhur ittifakından İbrahim Çevikbudakçı, Hasan Buka ve İsmail Parmaksız seçildi. Cumhur ittifakının adayları BBP grubunun oylarını da aldı.

Mecliste imar, Tarife, Plan-Bütçe, Ege Belediyeler Birliği, tadilat gibi komisyonlar kuruldu.

Meclis bundan sonra her ayın ilk Salı günü toplanacak ve meclis bu yıl tatil yapmayacak.

2018 yılı faaliyet raporu oylamasında MHP kabul, Ak Parti Kabul, CHP çekimser, BBP ret oyu kullandı ve 2018 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yeni dönemin Turgutlu’ya hayırlı olmasını diledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın