İNCİ ÜZMEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ “TÜRKİYE ŞEHİTLERİNİ ANIYOR” PROGRAMINDA

  • Haberin Tarihi: 23 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İNCİ ÜZMEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ “TÜRKİYE ŞEHİTLERİNİ ANIYOR” PROGRAMINDA

İnci Üzmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Genelkurmay Başkanlığı tarafından şehitlerimizi yad etmek amacıyla her çarşamba gerçekleştirilen “TÜRKİYE ŞEHİTLERİNİ ANIYOR” programına katıldı. Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığında gerçekleştirilen programda, I. Dünya Savaşı’nda şehit olmuş iki kahramanımız anıldı.

Öğrencilerdeki vatan, millet, bayrak sevgisini arttırmak amacıyla düzenlenen gezinin çok güzel bir ortamda geçtiğini ve öğrencilerine faydalı olduğunu aktaran Okul Müdürü Mustafa AVCU; “İstanbul gibi dünyanın en güzel şehirlerinden birini öğrencilerimize anlattık. Sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılıp kahvaltımızı Eyüp Sultan’ın manevi huzurunda yaptık. Pierre Loti Tepesi’nden Haliç’e bakan öğrencilerimiz doyumsuz anlar yaşadı. Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Müzesi ziyaretlerinden sonra Galata Köprüsü üzerinden İstanbul’un güzelliklerini seyrederek Galata Kulesi, İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı güzergahını takip edip programın yapılacağı yer olan Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığına ulaştık. “Türkiye Şehitlerini Anıyor” programı, izleyenlerin duygularına hakim olamadığı, tüyleri diken diken eden bir program. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Hüseyin ACET ve Mustafa Akın BURHAN’ın projesi ile katıldığımız programda öğrencilerimizdeki vatan aşkı, millet sevdası, bayrağımızın bağımsızlığın sembolü olduğu inancı bir kez daha pekişti. Biz bunları öğrencilerimizin gözlerinden okuduk. Kalplerinden gelip dillerinden dökülen coşkulu sözlerden anladık. Dolayısıyla öğrencilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur, gururumuzdur.” diyerek duygu ve düşüncelerini bizimle paylaştı.

Gezinin gerçekleştirilebilmesi için kendilerine sponsor olan Turgutlu Belediye Başkanı Sayın Turgay ŞİRİN’e, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Faruk AYDIN’a, Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Sayın Yılmaz ORCAN’a, Turgutlu Otogar ve Otobüsçüler Başkanı Sayın Bülent AYHAN’a, Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sayın Gökhan YÖRÜYEN’e, Has Bahçe ve Beyhan İnşaat sahibi Sayın Fehmi ARSLAN’a teşekkürlerini sundu.

Mustafa AVCU; tarihini bilen, kendini en güzel şekilde ifade edip vatan, millet, bayrak sevdasıyla gönüller fetheden, işini düzgün yapıp memleketine faydalı olan bireyler yetiştirmek için çabaladıklarını söyleyip sözlerini noktaladı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın