Işık evlerine operasyon; 5 asker gözaltına alındı

  • Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Işık evlerine operasyon; 5 asker gözaltına alındı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Cumhuriyet Savcılığı koordinasyonunda devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından 7 noktada eş zamanlı yapılan operasyonda 5 isim gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar arasında sözleşmeli astsubay, sözleşmeli er ve jandarma erlerinin bulunduğu öğrenildi.

Turgutlu Cumhuriyet Savcılığı koordinasyonunda devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından örgütün Işıkevlerine yönelik olarak Turgutlu merkezli Manisa’nın Ahmetli, Sarıgöl ilçeleri ve İzmir, Ankara, Kırıklale ve Tokat illerinden eş zamanlı yapılan operasyonda eski Işıkevi öğrencisi olduğu tespit edilen sözleşmeli astsubay, sözleşmeli er ve jandarma erlerinin bulunduğu K.Ç., M.A.Ç., M.A., M.D. ve E.S. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan gözaltılar esnasında şahısların dijital materyallerine el konuldu.

İzmir, Ankara, Kırıkkale ve Tokat illerinde yakalanan şüphelileri TEM ekiplere tarafından Turgutlu’ya getirildi. Şahısların emniyet sorgusunun devam ettiği, emniyet sorgusunun ardından adli mercilere sevk edileceği öğrenildi. Öte yandan Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü örgütün Işık evlerine yönelik olarak bugüne kadar yaptığı operasyonlarda 42 şüpheli gözaltına aldı, 42 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda 13 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın