Kadın Milli Takım Antrenöründen, Öğrencilere Konferans

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kadın Milli Takım Antrenöründen, Öğrencilere Konferans

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, kız öğrencileri spor etkinliklerine dahil etmek, beden eğitimi öğretmenliği, spor yöneticiliği ve antrenörlük bölümleri ile ilgili U17 Kadın Milli Takım Anterenörü Necla Güngör Kırağası, Antrenör Yardımcısı Begüm Üresin, FİFA Kokartlı hakem Melis Özçiğdem tarafından “Futbol Gelişim Direktörlüğü” konulu konferans düzenlendi.

Turgutlu ilçesi Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferan salonundan düzenlenen etkinliğe, Okul öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Katılımcılar, öğrencilere tecrübelerini ve kadın futbolu ile ilgili bigliler aktardı.

Etkinlik öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan U17 Kadın Milli Takım AntrenörüNecla Güngör Kırağası, amaçlarının kız çocuklarına yanlarında olduklarını hissetirmek ve futbola olan tutkularını devam ettirmek olduğunu söyledi.

Kırağası, şunları söyledi;”Bugün burada olmamızın amacı, kız çocuklarımızı futbola daha da yakınlaştırmak. Aynı zamanda, Turgutlu’da olan kadın futbolu organizasyonuna katkı sağlamak için buradayız. Buradaki en önemli hedefimiz, kız çocuklarımıza onların yanında olduğumuzu hissettirmek ve onların futbola olan tutuklarının devam etmesini sağlamayı amaçlıyoruz.”dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın