“Kadından başkan olmaz dediler, gülüp geçtim” (ÖZEL HABER)

  • Haberin Tarihi: 13 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Kadından başkan olmaz dediler, gülüp geçtim” (ÖZEL HABER)

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 8 Ocak 2017 tarihinde yapılan Turgutlu Berberler ve Kuaförler esnaf odası seçiminde 5 erkek adaya karşı ipi göğüsleyen Pınar Akbaş, ilçe tarihinde ki ilk kadın esnaf odası başkanı oldu. Yönetimiyle birlikte gecesini gündüzüne katarak çalıştığını ifade eden çiçeği burnunda başkan Pınar Akbaş;” En büyük destekçim eşim oldu, beni bir an olsun yalnız bırakmadı” dedi.

1987 yılından bu yana kuaförlük mesleğini icra eden ve 1992 yılından bu yana iş yeri sahibi olan Pınar Akbaş, geçtiğimiz hafta yapılan Berberler ve Kuaförler esnaf odası seçiminde 5 erkek adaya karşı zafer kazandı. Akbaş rakiplerini geride bırakarak yeni başkan seçilirken;” Türk kadınının başaramayacağı iş yoktur. Kadınlarımıza güvenin” ifadelerini kullandı. 4 yıl değil uzun yıllar oda başkanlığı yapmak istediğini vurgulayan Pınar Akbaş;” Amacımız meslektaşlarıma hizmet etmek, toplumda berberler ve kuaförlerin prestij kazanması için çalışacağım. Ekibimle bu yola çıktık ve ekibimle kazandık. Şimdi ekibimle birlikte değerli esnafımıza hizmet etme zamanı. Meslektaşlarımın hakkını her platformda koruyacağım” dedi.

–Kadından başkan olmaz dediler–

Seçim çalışmalarında farklı çevrelerden eleştiri aldığını ifade eden Akbaş;” Kadından başkan olmaz dediler ancak ben yılmadan çalıştım. En büyük destekçim eşim oldu. Eşim Polat Akbaş beni bir an olsun yalnız bırakmadı. Gardımın düştüğü anlarda elimden tutup beni motive etti. Ekip arkadaşlarımla birlikte yüksek tempoda geçen bir seçim arifesi yaşadık. Allah utandırmadı ve kazanan taraf olduk” şeklinde konuştu.

–Tek başıma ordunun içine girerim–

Kadından başkan olmaz eleştirlerinin yanı sıra bir kadının toplantılara, faaliyetlere katılmasının zor oldupu yönünde de eleştiri aldığını dile getirdi. Akbaş;” Seçin öncesi kadın başına toplantılara nasıl gelecek, gidecek diye söylentiler çıktı. Ben kendime güveniyorum, tek başıma ordunun içine girerim. Seçim arifesinde böyle söylemler olabilir o ifadelere takılmadım. Ben bir Türk kadınıyım, her şeyin üstesinden gelebilirim” dedi.

–İlk işimiz odayı düzene sokmak–

İlk projelerinin odayı düzene sokmak olduğunu ifade eden Pınar Akbaş;” Odamızı daha nezih ve daha kaliteli hizmet veren bir yapıya büründüreceğiz. Daha sonra ki aşamada meslektaşlarımıza prestij kazandıracak projeler üreteceğiz. Seminerlere, eğitimlere katılacağız. Günün koşullarına göre kendimizi yenileyecek yeniliklere kapı açacağız” ifadelerini kullandı.

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları www.turgutlutivi.com sitesine aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın