Kamyon garajı esnafı sıkıntılı;” Kira artıyor, çöp toplanmıyor”(VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 13 Eylül 2018
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Büyükşehir yasasıyla birlikte Turgutlu Belediyesi Kamyon Garajı, Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesine dahil edilmişti. Yıllardır sorunun yaşanmadığı kamyon garajı Büyükşehir’e geçtikten sonra sıkıntılar baş göstermeye başladı. Garaj esnafı hem artan kiralardan, yapılmayan temizlikten dert yanarken kamyoncuların artık garaja uğramadığını ifade etti.

Büyükşehir bünyesinde yer alan Manulaş’a devredilen Turgutlu Kamyon Garajı esnafı bugün eylem yaptı ve garajın girişini TIR ile kapattı. Fahiş kira artışının yanı sıra garaj temizliğinin yapılmaması esnafın sabrını taşırdı. Çöplerin toplanmadığı, temizliğin yapılmadığı garajda esnaf garaja ulaşımın olmadığını da ifade etti.

Esnaflar adına konuşan Mustafa Yılmaz;” Çöp temizleyen yok, kira artışları oldukça fahiş, bir şehiriçi minibüs hattı bile yok. Büyükşehir’e geçtikten sonra kamyon garajı atıl durumda kaldı. Artık kamyoncu garaja girmiyor, hem giriş fiyatları yüksek hemde komisyon vermemek için araçlarını buraya getirmiyorlar. Ya fabrikacılara direkt temas kuruyorlar yada araçlarını şehrin başka noktaları park ediyorlar. Garaj esnafı evine ekmek götüremez hale geldi, iş yok, temizlik yok, zam var” dedi.

Kamyon garajına gelerek esnafa destek olan CHP Turgutlu İlçe Başkanı Yakup Çilel’de açıklamalarda bulundu. Çilel; “Burada ki sıkıntıları biliyorduk, Büyükşehir’in Turgutlu temsilcisiyle görüştük, sorunları ve sıkıntıları aktardık ancak çözüme ulaşmadı. Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi bu konuyla ilgilenmeli, sorun yaratmak değil sorun çözmek yöneticiler işi” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın