Kuğular ilk yarıyı düşme hattında tamamladı

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kuğular ilk yarıyı düşme hattında tamamladı

TVF Vestel Venus Sultanlar liginde 2.sezonunu geçiren Seramiksan 2017-2018 sezonunun ilk yarısını düşme hattında tamamladı. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında da düşme hattında yer alan Seramiksan geçen sezona göre bu sene daha fazla puan topladı.

Geçtiğimiz sezon takımı ligde tutan Angelo Vercesi ile yollarını ayıran Seramiksan yeni sezonda takımı milli antrenör Suphi Doğancı’ya emanet etti. Kadroda köklü bir revizyon yapan Seramiksan yeni sezon öncesi play off umutlarıyla yola çıkarken ligin ilk yarısında ki performans ve sonuçlar play off hedefini düşme gerilimine bıraktı. Uluslararası deneyime sahip olan Malasevic, Bayramova ve Meryem Boz’un liderlik ettiği Seramiksan ilk yarıda 11 maçta 4 galibiyet 7 mağlubiyet aldı. Dünyanın en zorlu kadın ligi olarak kabul edilen Sultanlar liginde zorlu rakiplerle mücadele eden Seramiksan özellikle büyük maçlarda sahada varlık gösteremedi.

Seramiksan 2016-2017 sezonunun ilk yarısında 11 maç sonunda 8,87 puan toplarken bu sezon 11 maç sonunda 11,335 puan topladı. Geçtiğimiz sezona göre daha fazla puan toplayan Seramiksan ilk yarı sonunda 10. sırada yer aldı ve düşme hattından kurtulamadı.

Öte yandan 16-24 Aralık tarihleri arasında oynanacak olan Kupa Voley maçlarının ardından ikinci yarı 6 Ocak’ta başlayacak.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın