Okul kantinine girmeye çalışan 2 şahıs güvenlik kamerasına takıldı (VİDEO)

  • Haberin Tarihi: 8 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Okul kantinine girmeye çalışan 2 şahıs güvenlik kamerasına takıldı (VİDEO)

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir okulun kantinini soymak isteyen iki şahıs güvenlik kameralarına takıldı.Turgutlu’da eğitim veren Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kantinine 1.5 yıl içinde 6 kez hırsız girdi. Kantin işletmecisi çareyi polise başvurmakta buldu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü genç iki şahıs okul duvarından içeri girerek bahçede bulunan kantine doğru yol aldılar. Hırsızlığa teşebbüs eden bir şahıs güvenlik kamerasının birini kırarak yönünü değiştirdi, diğeri de kantin kapısını zorlayarak içeri girmeye çalıştı. Kantinin camını pencelerini zorlayan şahıslar içeri giremediler. Kantin işletmecisi Nazmi Başyılmaz güvenlik görüntülerini emniyet güçleriyle paylaştı.

Son 1,5 yıl içinde 6 kez kantinine hırsız girdiğini ifade eden Başyılmaz;”  2 Ocak tarihinde de kantine girmeye çalıştılar. Kameralardan izledim, kapıyı açamayınca camdan girmeye çalıştılar. Başaramayınca araladıkları camdan yiyecek maddesi çalmışlar. Bu görüntüleri izlerken polise haber verdim ve polisin bölgeye gitmesiyle hırsızlar kaçtı. Cumartesi günü de 2 şahıs gelerek kantine bir kez daha girmeye çalıştılar” dedi.

Güvenlik kameralarının ışığında Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın