Önce kitap okuyorlar sonra antrenman yapıyorlar (ÖZEL HABER)

  • Haberin Tarihi: 5 Kasım 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Önce kitap okuyorlar sonra antrenman yapıyorlar (ÖZEL HABER)

Turgutlu Belediyespor’un erkek voleybol takımı alışa gelmemiş bir metodla antrenman yapıyorlar. Oyuncular her antrenman öncesi 15 dakika kitap okuyorlar ve daha sonra antrenmana başlıyorlar. Oyuncular kitap okumanın yanı sıra geçtiğimiz yıl 3 farklı yaş grubunda 3 kez Türkiye Finallerine kalmayı başardılar. Oyuncuların başarısı karşılıksız kalmadı ve bir özel okuldan tam burs kazandılar.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Turgutlu Belediyespor Voleybol Şubesinde kitap okumadan antrenmana geçilmiyor. Oyuncular her antrenman öncesi 15 dakika kitap okuduktan sonra çalışmalarına başlıyorlar. Takımın başantrenörü, aynı zamanda da Edebiyat Öğretmeni olan Yener Baştürk’ün uyguladı metod eşine az rastlanır bir durum. Oyuncularına hem voleybol bilgisi aktaran Baştürk hemde her oyuncuya kitap okuma alışkanlığı kazandırdıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon farklı 3 kategoride Türkiye finallerine giden Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol takımı okuma alışkanlığının yanı sıra sahada da fırtına gibi esiyor. Teknik kadro ve oyuncular kendilerine bu imkanları sunan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür ederken belediyenin sağladığı imkanlar doğrultusunda burs kazandıklarını ve eğitim hayatlarında da başarı yakaladıklarını ifade ettiler.

Takım kaptanı Hakan Kaz;” Burada yakaladığımız başarı bize burslu eğitim görme kapısını açtı. Bu imkanlara sahip olmak bizleri mutlu ediyor. Her antrenman öncesi 15 dakika kitap okuyoruz ve bunun faydasını her alanda görüyoruz. Belediyemiz sayesinde bugünlere geldik. Sporun yanında eğitimede önem veriyoruz. Antrenman öncesi ve boş zamanlarımızı oturarak değil okuyarak değerlendiriyoruz” dedi.

Takımın antrenörü ve edebiyat öğretmeni olan Yener Baştürk ise oyuncuların kitap okumasının sporda çok önemli olduğunu vurguladı. Baştürk;” Voleybola büyük bir sevgim var, edebiyat öğretmeniyim ama voleybol antrenörü belgelerimi alarak öğrencilerimize ve oyuncularımıza katkı sunmak istedim. Belediyemizin bize verdiği imkanlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Edebiyat öğretmeni olmam nedeniyle oyuncularıma hem okumayı, hem ders çalışmayı sevdirmeye çalışıyorum hemde voleybol öğretmeye çalışıyorum. Değerli belediye başkanımız Turgay Şirin’e bize bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyoruz. Geçen yıl küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde müsabakalara katıldık ve 3 kategoride de Türkiye finallerine kaldık. Çocuklara spor yapmayı ve spor yaparken de kazanabilecekleri başka davranışları da öğretmeye çalışıyoruz. Oyuncularımızın bazıları oynadıkları voleybol sayesinde eğitim bursu kazandılar. Hem kulübümüzde oynuyorlar hemde okul takımlarında yer alıyorlar. Oyuncularımız eğitim, öğretim ve sportif anlamda gelişmeleri için belediyemizle birlikte elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

DİKKAT. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve görüntülerin hakları www.turgutlutivi.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen yada tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı kanun gereğince yasal işlem yapılacaktır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın