Orhan, Subaşı mahallesinde vatandaşa seslendi

  • Haberin Tarihi: 24 Mart 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Orhan, Subaşı mahallesinde vatandaşa seslendi

Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye Başkan adayı Serhat Orhan, Subaşı mahallesinde vatandaşlara seslendi. Her geçen gün artan kabalıklarla meydanlarda olduklarını hatırlatan Serhat Orhan güçlenerek yola devam ettiklerini ifade etti.

Orhan, Subaşı mahallesinde yeni projelerini anlattı ve Turgutlu’nun kayıp yıllarını telafi edeceğini ifade etti.

Sandıktan korkanlarla sandıkta hesaplaşacağız

Turgutlu’nun kötü yönetildiğini dile getiren Orhan;”Sandıktan korkanlar bizleri bu şekilde engellemeye çalışıyorlar. Sandıktan korkanlar entrikalara başladılar ama 31 Mart’ta Turgutlulu kardeşlerimin desteği ile sandıktan korkanlar sandıklara gömülecekler. Biz 10 yıl boyunca Turgutlu tarihine yazılacak hizmetler yaptık, bu hizmetleri yaptık ve alnımızın akıyla çıktık. Bizim bütün partilere saygımız vardır, yeter ki Ayyıldızlı bayrağımıza, Türkiye Cumhuriyetine hakaret edilmesin saygı gösterilsin ve ülke bütünlüğü üzerine kimse oyun oynamasın. Bu ülkenin bekası ve geleceğini hepimiz için geçerli ve önemli. Türkiye’nin bekası için herkesle kol kolayız ama Turgutlu’nun beka problemi varsa kimse kusura bakmasın meydanlardan geri dönmeyeceğiz. Turgutlu hak ettiği gibi yönetilecek”dedi.

Gerçek ülkücüler, sosyal demokratlar “bizim yanımızda” diyen Serhat Orhan;”Geçmişte görev yapan ve her zaman takdir ettiğim ülkücü abilerim Yunus Erkan ve Yasin Hoşbilgin bu belediyeyi şanı, şerefiyle ve bir namus edasıyla korudular. Daha önce ki dönemlerde belediye başkanlığı yapan ve bana göre Turgutlu’nun efsane başkanı olan İsmail Kırdar abimizde çok değerli işler yaptı. Arif Pektaş, Tüzel Gökyayla ve babam Araplı doktor Hüseyin Orhan hepsine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Özellikle MHP’li belediye başkanları görev yaptıkları sürede belediyenin bir kuruşuna göz dikmeden, namus bekçisi gibi kurumlarını korudular ama son 5 yılı bize kabus gibi yaşatan belediye başkanına ne ülkücü diyebiliyorum nede Milliyetçi Hareket Partili diyebiliyorum. Şuanda belediye başkanının etrafından bir tane ülkücü bir tane MHP’li kalmamış. Gerçek ülkücüler, gerçek MHP’liler, gerçek sosyal demokratlar Turgutlu ittifakının yanındadır, Serhat Orhan’ın yanındadır”dedi.

Irlamaz konusunda Turgay Şirin’i sert bir dille eleştiren Serhat Orhan;”5 yılda 50 proje dediler ve insanları kandırdılar. Biz o dönemde söyledik, bunların yapılmasının imkanı yoktur, bunlara inanmayın, bunlar benim diktiğim ağaçların sulamasını bile yapamazlar, bunların benim yaptığım binaların boya badanasını yapamazlar, temizliğini bile yapamazlar demiştim. Biz sizlere hiç yalan söylemedik ve her zaman belgeyle konuştuk. Siyasetçi yalan söylediği zaman işte böyle önüne çıkar. Turgay Şirin, Irlamaz vadisi konusunda yalan söylüyor. Orayı biz ıslah ettik, biz bugün ki haline getirdik. Ancak katıldığı programda Irlamaz’ı kendilerinin yaptığını insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyerek dile getiriyor. Biz size hizmet etmekte kararlıyız, benim ne Cumhur ittifakıyla neden Millet ittifakıyla bir derdim ve kavgam yok. Benim tek derdim sizlerin bana takmış olduğu Efsane Başkan ismine layık olabilmek. Biz hiç bir şey satmadan gelecek nesilleri düşünerek hizmet yaptık”ifadelerini kullandı.

Belediyeye gayri menkul kazandırdıklarını ifade eden Serhat Orhan, mevcut yönetim her yeri sattığını iddia etti. Orhan;”Rahmetli Hasan Ferdi Turgutlu ile Turgutlu’ya 15 Milyonluk yatırım yaptık, Allah ondan razı olsun. Biz Teknoloji fakültesini, Palm City oteli kazandırdık ve gidin bakın tapuları Turgutlu Belediyesine aittir. Ama bunlar 100’ün üzerinde gayri menkulu sattılar, yolu sattılar, köyün mezarlık yerini ve imar planında cami görünen yeri bile sattılar. Bu arkadaşımız 5 yılda 50 projenin 7’sini yaptı, o 7 projenin 4’ünüde Büyükşehir yaptı. Projelerimizin basıldığı gazeteyi iyi saklayın, bu projelerin hepsini gerçekleştireceğiz. Bizim kimseyle derdimiz yok, bizim Turgay Şirin’lede derdimiz yok. Bizim 5 yılda yaptıklarıyla derdimiz var. Bu kardeşinize 10 yıl destek verdiniz ve bizde şanıyla şerefiyle sizlere hizmet etmenin onurunu yaşadık” ifadelerini kullandı.

Orhan Subaşı mahallesinde bir müjdede verdi. Serhat Orhan, şehir bandosunu yeniden oluşturacaklarını ve bandoda yer sanatkarların yer alacağını açıkladı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın