Özdağ, Turgutlu’da Cengiz Ergün’ü eleştirdi

  • Haberin Tarihi: 28 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Özdağ, Turgutlu’da Cengiz Ergün’ü eleştirdi

Manisa’nın Turgutlu ilçesine bir takım açılışlar ve partisinin ilçe teşkilatının etkinliği için katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özdağ “belediyeler halkı soymak için olmamalıdır” dedi. MASKİ’nin genel kurul toplantısında çıkan karar ile alınmaya başlanan bakım ücretlerini eleştiren AK Parti Manisa milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediye başkanı Cengiz Ergün’ü topa tuttu. Manisa hepimizin kenti Manisa’da gerek milletvekilleri, gerek belediye başkanları, gerek siyasiler, gerekse de tüm sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları Manisa için çalışmak zorundadırlar sözleri ile açıklamalarına başlayan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa her geçen gün güzelleşiyor, her geçen gün büyüyor, her geçen gün gelişiyor dedi.

BİZ SÖYLEDİKTEN SONRA DEPOLARI TEMİZLEDİLER

Özdağ “Fakat Manisa’da aksayan hizmetler de var. Bu hizmetleri dile getirmiş olmak daha iyisi yapılsın, daha çabuk yapılsın, eksiklikler giderilsin diyerektir. Yoksa birileri ile hesaplaşmak, adına yapılan konuşmalar tenkitler ve eleştiriler değildir. Burada su ile ilgili bir problem dile getirmiştik. Benim halk sağlığından istemiş olduğum ve Halk Sağlığı’nın da bize vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda suların mikroplu olduğu tespit edilmiştir. Bununla ilgili olarak sayın Cengiz Ergün’e de çağrıda bulunmuştum. Önce bizim elimizde böyle bilgi ve belge yok denilmişti, bize gönderilsin gereğini yapalım demişlerdi. Ben de onlara demiştim ki var elimizde belge ve bilgi, şifreniz var. Girersiniz o şifreyle ve bütün su değerlerini ölçersiniz. Bu değerler zaten camilerden alınan sulardan, sokak çeşmelerinden, hastanelerden, devlet dairelerinden vatandaşları rahatsız etmeden alınan numunelerin sonucuydu. Daha sonra bazı temiz olan yerlerden örnekler alınarak hayır efendim sular temizdir dendi. Ben de dedim ki kendilerine posta ile gönderiyorum, bu suların mikroplu olduğuna dair bütün resmi belgeleri posta ile gönderdim. Ardından da bu sefer bütün su depoları temizlenmeye başlandı ve bu temizlenirkende 2014 öncesine atıf da bulunuldu.  Sizin döneminizde daha farklı şeyler var gibi sözler söylendi” dedi.

KÖY YOLLARINI BİRAN ÖNCE TAMAMLA

Açıklamalarına Manisa Büyükşehir belediyesinin kırsal alanlarda yetersiz kaldığı şeklinde devam eden Milletvekili Selçuk Özdağ “Geçmişi boş ver Cengiz Ergün önümüze bakacağız. Bugüne bak. 4 yıldır belediye başkanısınız bir yılınız kaldı Belediye başkanlığında. Aksayan yerler var. Bu nedir? Köy Yolları’nın yeniden gözden geçirilmesi lazım, köy yollarına hizmet sana ait. Bu hizmeti eskiden özel İdare yapıyordu. Ben her yıl bunu çok ciddi şekilde denetliyordum, denetimini yaptırıyordum. Şimdi bu köy yollarının bakımı sana ait bir an önce bunu tamamla” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ GECİKTİYSE SEBİBE SİZSİNİZ

Manisa’da yapılan 650 yataklı şehir hastanesinin bu kadar gecikmesinin sebeplerinden bir tanesinin Manisa Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün olduğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, hastanenin önümüzdeki aylarda hizmete gireceğinin müjdesini de verdi. Özdağ “Yapmış olduğun üst geçit ve alt geçitler ile ilgili gecikmeler söz konusu aynı zamanda af edersiniz, beni bağışlasınlar burada çok ciddi şekilde aksaklıklar söz konusu trafik aksıyor, yapılan yerlerde yeniden çökmeler var. Ne yapalım müteahhit kötü çıktı demek mazeretine sığınmak doğru değil. O nedenle yapılanlar doğru değil, bir an önce doğru hizmetler yapmak doğru işler yapmak gerekiyor. Doğru müteahhitlere vermek gerekiyor. Efendim biz bir eksikliği gündeme getirdiğimiz zamanda sizinde şöyle bir eksikliğiniz var demek doğru değil. Bu eksik doğruysa, doğru biz bu eksikliği tamamlayacağız. Bizimle ilgili söylenene gelince Manisa’da öğretmen evinin önünde bir üst geçit bir yol güzergahı var. Bu tamamlanmadı. 140 gün de yapacağız dediniz, 140 günü geçti, 180 günü geçti. Şimdi bizim arkadaşlarımız demeç verince bundan da rahatsızlık duyuyorsun. Bu sefer bir arkadaşınız şehir Hastanesi’nden bahsediyor. Şehir Hastanesi kaç milyon liraya mal oluyor biliyor musunuz? Şehir Hastanesi geciktiyse buradaki gecikmenin sebebi sizsiniz, öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı neden 1 yıl geciktirdi. Sonra deprem izolatörü almak istedik O da bir yıl gecikti. O nedenle 5 yıl sürdü. Ama bitirdik Allah’a şükür. Birkaç ay sonra 100 milyon kusura mal olan hastane, 650 yataklı muhteşem bir hastane Manisalıların hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

BELEDİYE HALKA HİZMET İÇİN OLMALIDIR SOYMAK İÇİN DEĞİL

MASKİ tarafından su faturalarına yansıtılmaya başlayan kdv hariç 3 TL’lik bakım bedeli ile ilgili açıklamalarını sürdüren milletvekili Özdağ “burada dikkatimi çeken bir husus var. Ak Partili ve CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin oyuyla suya zam yapılmadı. Çünkü vatandaşı düşünüyoruz biz. Bu sefer Sayın Cengiz Ergün suya zam olmazsa hizmetleri yapamam, yapmayacağım dedi. Zaten hizmet yaparken de kendi partisinden olan ilçelere daha çok hizmet yaparken, AK Partili belediyelere hizmet yapmamayı tercih ediyor. Şimdi hizmet gelmeyecek gibi bir tehdide bir meydan okumaya gerek yok. Balıkesir Belediye Başkanı suya yüzde 25 indirim yaptı, ama hizmetlerde aksamadan devam edecek dedi. Manisa da suya zam yapılmadı ama dolaylı olarak aboneden 3 lira 50 kuruş almak bir nevi Deli Dumrulluluk demektir. Geçersen 5 akçe, geçmezse 10 akçe. Suya zam yapılmadı ben sizden 3 lira 50 kuruş alırım demek doğru değil. Burada 500 bin abone var. 500 bin aboneyi 3.50 tl çarptığınızda korkunç bir rakam ortaya çıkıyor. Haksız bir gelir elde ediliyor. Bu doğru değil, belediye halka hizmet için olmalıdır, halkı soymak için olmamalıdır” dedi.

YAPTIĞIN YOL 12 SAATTE ÇÖKTÜ

Açıklamalarını Turgutlu’da Manisa Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı çalışmalar ile sürdüren Milletvekili Özdağ, “Turgutlu da yapılan bir çalışma var. Evet bu bir ihtiyaçtı. Ama bu köprünün, alt geçidin yapılması nedeniyle trafik oldukça aksadı. Modern, düzgün, akıllı bir dizayn yapılmadı. Halkımız perişan burada. Bir yol yapıldı Ergenekon Mahallesi’nde bu yol 12 saat dayanmadan çöktü. Yeniden yapılıyor. Bu para kasabada yaşayan 150 bin kişinindir. 150 bin kişinin parasını ben çöpe atamam. Yaptığım hizmetler rantabl olacak, verimli olacak yaptığın hizmetler düzgün olacak. Bunlara dikkat et” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın