Özel Egeumut Hastanesi Organ ve Doku Bağışı Konusunda Farkındalığı Artırmayı Hedefliyor

  • Haberin Tarihi: 15 Kasım 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Özel Egeumut Hastanesi Organ ve Doku Bağışı Konusunda Farkındalığı Artırmayı Hedefliyor

2010 yılından bu yana Turgutlu’nun tek özel hastanesi olarak hizmet veren Özel Egeumut Hastanesi Özdilek Alışveriş Merkezi’nde düzenlediği toplantı ile Turgutlu yerel yönetimini Organ Nakli farkındalığına davet etti.

Turgutlu Kaymakamı Uğur TURAN, daire amirleri ve Turgutlu muhtarlarının katıldığı toplantıda Kaymakam Uğur Turan, organ bağışı ile ilgili Türkiye’de daha fazla farkındalık oluşturulması gerektiği söyledi. Organ ve doku bağışı için çalışmaların yürütüldüğüne ve Turgutlu’nun bu konuda elinden gelenin fazlasını yapacağına değinen Turan, Özel Egeumut Hastanesi yöneticilerine toplantının organizasyonu ve konuyla ilgili hassasiyetleri için teşekkür etti.

Toplantıda konuşma yapan Özel Egeumut Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mahmut ACAR ise ‘’Organ ve doku nakli hizmetlerinde yaşanan en önemli sorun, organ ve doku bağışının teminidir. Bağışların artırılması için bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi, halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gereklidir.’’ diye konuştu.

Konuyla ilgili Turgutlu’da yaşanan gelişmelere de yer verilen toplantı gönüllü bağışçıların kabulüyle sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın