Özel Egeumut Hastanesi’nden ücretsiz sağlık taraması

  • Haberin Tarihi: 17 Kasım 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Özel Egeumut Hastanesi’nden ücretsiz sağlık taraması

Özel Egeumut Hastanesi tarafından Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında 200’den fazla kişiye ücretsiz diyabet taraması yapıldı. Hastanede gerçekleştirilen projede diyabet riskine karşı taramadan geçirilen vatandaşlardan risk grubuna girenlerin muayeneleri Uzm. Dr. Mustafa BİÇE tarafından gerçekleştirildi.

Özel Egeumut Hastanesi Dâhiliye Polikliniği’nden Uzm. Dr. Mustafa BİÇE konuyla ilgili olarak, ailesinde diyabet, kalp-damar hastalıkları olanların ideal kilosunun üzerinde kiloya sahip kişilerin diyabet gelişimi için risk oluşturduklarını belirterek, ‘’özellikle 45 yaşın üzerinde, durağan yaşantısı olup kan basıncı ve kan yağları yüksek bulunan kişilerin diyabet testlerini yaptırmaları gerekir.’’ dedi.  Testlerin normal çıkması halinde ise bu testlerin yılda bir tekrarlanması uyarısında bulundu.

Toplumu diyabet konusunda duyarlı olmaya davet eden Özel Egeumut Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mahmut ACAR ise yaşam biçimi ve beslenmedeki yanlışlıklar yüzünden toplumda giderek artan diyabetin çağın en önemli sağlık sorunlarından biri olduğuna dikkat çekti. Özel Egeumut hastanesi olarak diyabetin önlenmesi ve sağlığın korunmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini belirten Uzm. Dr. ACAR taramadan geçen hastalara konuyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın