Prostat büyümesi (BPH) ”Plazma Kinetik Tur” yöntemi ile tedavi ediliyor

  • Haberin Tarihi: 8 Mayıs 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Prostat büyümesi (BPH) ”Plazma Kinetik Tur” yöntemi ile tedavi ediliyor

İzmir Kemalpaşa’da yaşan Rıdvan KILIÇ (83) Özel Egeumut Hastanesi Üroloji Polikliniği’nden Op.Dr. Erdem ÇAPAR’ın başarılı operasyonu ile yaşadığı rahatsızlıklardan tek seferde kurtuldu.
Op.Dr. ÇAPAR, elli yaşın üstündeki erkeklerde prostat büyümesine bağlı problemlerin kişinin konforunu bozduğunu ve hayat kalitesini olumsuz etkilediğini belirterek, ‘’hastamızın konforunu artırabilmek adına cerrahi bir girişimde bulunduk. Kullandığımız Plazma Kinetik Yöntem ile ameliyat sırasında prostatın daha güvenli ve hızlı bir biçimde kesilmesi sağlandığı için ameliyat süresi oldukça kısalıyor. Bu da daha az kanama miktarı ve daha az hastanede kalış süresi anlamına geliyor. Hastalarda bu yöntem ile ameliyat sonrası daha az idrar sondası kalır. Ameliyat sırasında çıkarılabilen doku, doku incelemesine gönderilebilir. Lazer ile yapılan ameliyatlarda doku çıkarılmadığı için plazma kinetik tedavi bu açıdan da avantajlıdır.’’ dedi.

Op.Dr. ÇAPAR prostat büyümesinin kişinin hayat kalitesini bozmaya başladığında yada tıbbı olarak patolojik ek bir probleme yol açtığında tedavi edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın