Seramiksan’ın kaybetmesi için rakibe gerek yok

  • Haberin Tarihi: 4 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Seramiksan’ın kaybetmesi için rakibe gerek yok

Seramiksan, Nilüfer Belediyesi karşısında yine tel tel döküldü. İç sahada ki sorun hala devam ediyor. Maçın hakemleri olmasa Seramiksan bugün sahadan puansız ayrılacaktı. Hakemlerin kötü yönetimleri sezon başından beri herkesi yaktı, bugünde hakemlerin formsuzluğu Seramiksan’a 1 puan kazandırdı.

Konuk ekip neredeyse Seramiksan kadar kötü oynadı ancak bir şeyi Seramiksan’dan iyi yaptılar, o da topu rakip alana attılar. Seramiksan’ın kaybetmesi için rakibin topu diğer sahaya atması yeterli çünkü Seramiksan bir şekilde hata yapıyor. Seramiksan maç kaybetmek için bir rakibe ihtiyaç duymuyor, kendileri zaten bir şekilde hata yaparak maçı kaybediyor. Bu kadar konsantrasyonu kötü bir ekibin işi çok zor. Suphi hocanın oyuna etkisi çok az, takım kendine göre bir oyun belirlemiş ve o şekilde oynuyor. Başarı oyun planına sadık kalmaktır, tabi bir oyun planınız var ise.  Ama bu Seramiksan’ın bir oyun planının olduğu görünmüyor. Ligin dokuzuncusu olmak sizleri mutlu ediyor olabilir ancak bu kenti memnun etmiyor. Seyirci var, arkanızda duran basın mensupları var ama mücadele etmeyen bir takım var. A’dan Z’ye sistemde bir sorun var, alternatifsiz bir kadro var ortada ancak sizin sikletinizde mağlup olduğunuz takımların kadrosuna iyi bakın. Tek sıkıntımız kadro derinliği değil mevcut oyuncu performansı. Oyuncuları eleştirmemizin temel nedenlerinden biri de onların daha iyi birer oyuncu olduğunu bildiğimiz içindir. Yetenekli oyuncular kritik anlarda sahne alırlar ancak bir kritik anlarda hep hata yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Seramiksan bugün belki bu seviyede ki voleybolda servis kaçırma rekoru kırmıştır. Kazanılan 4. sette sayılamayacak kadar çok servis kaçırdılar, hakem devreye girmese ve file hatası gibi uydurma bir düdük çalmasa Seramiksan puandan da olacaktı. Bu sezon ki takımın kuruluşundan bu yana bir sistem hatası var. Ne hücumda iyiyiz nede savunmada. Voleybol adına doğru işler yaptığımız maç sayısı çok azdır. Coşkulu taraftar önünde stresi yapan taraf bizim oyuncularımız oluyor, bazende o kadar sakiniz ki dünya yansa umrumuzda olmayacak. Servis atamıyoruz, eh seviyesinde servise manşet alıyoruz ve blok tutma konusunda bir okul takımından daha kötüyüz. Bir kaç blokla maça ortak olduk ancak bozuk saat misali gibiydi bu blok performansları. Kötüyken bile kazanabilecektik ancak uzatma setinin başında gelen 4-0’lık seri, sonun başlangıcı gibi oldu.

Ama sezon başından bu yana Meryem’e bir partner bulamadığımız için, ikinci sınıf yabancılarla yola devam ettiğimiz için bu tablo beklenen bir tabloydu. Suphi hocaya gelince; bugün Bayramova genel hatlarıyla diğer maçlarına göre daha iyiydi, basit hatalar sonucu yerini Rida’ya bıraktı ancak Bayramova efektif hücum edebiliyordu, Malesevic’in kenara gelmesi gerekirdi, ne ruhen nede sistem olarak takıma bir katkısı yok. Meryem’i bir kenara koyarsak yerli oyuncuların yapabilecekleri bu kadar, yabancı oyuncular Seramiksan’ın sınıfta kalan isimleri. Artık ligte son düzlükteyiz, derede bu kadar ıslanmışken at değiştirmek doğru bir tercih olmayabilir ancak bu performans play out için bile içerisinde soru işaretleri barındırıyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • İlhami
    4 Şubat 2018 20:18

    “Derede bu kadar ıslanmışken at değiştirmek doğru bir tercih olmayabilir” demişsin Üstad, bence at değil süvarisini değiştirmek şart. Malum “AT, BİNİCİSİNE GÖRE KİŞNER” miş.

Bir Yorum Yazın