Seramiksan’ın kazanma şifresi “MÜCADELE”

  • Haberin Tarihi: 17 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Seramiksan’ın kazanma şifresi “MÜCADELE”

Dünyanın en zorlu ligin iki sezondur mücadele eden ve Turgutlu’yu temsil eden Seramiksan bugün evinde zorlu bir mücadeleyi geride bıraktı. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe’yi Ankara’da yenerek Turgutlu’ya gelen Halkbank istediği sonucu elde edemedi. Seramiksan bir maçtan daha fazlasını kazandı ve 5 maçlık mağlubiyet serisini güçlü rakibine karşı kazanarak sonlandırdı.

Neden bir maçtan daha fazlası diyoruz çünkü bu galibiyet teknik heyeti adeta ipten aldı, yönetimi ipten aldı, sallantı da olan bazı oyuncuları ipten aldı. Seramiksan oyun anlamında yine çok efektif değildi ancak sezon başından bu yana en konsantre maçını oynadı. İlk set haricinde oyuncular kendi meziyetlerini ortaya koyarak mücadele etti. Yani her topu son top gibi oynamayı başardılar. Ancak gidilecek daha çok yol ve kat edilecek çok mesafe var. Duygu yoksunu oyuncular daha arzuluydu, sahada kazanmak isteyen bir takım vardı. Mücadele edildiğinde neler olacağını bugün teknik heyet, oyuncular dahil herkes net bir şekilde gördü. Halkbank’ın yükselen grafiğini göz önüne alırsak Seramiksan paha biçilmez bir galibiyet elde etti. Seramiksan’ın mücadelesine Halkbank’ın hücum gücünün neredeyse tamamını karşılayan Salas’ın sakatlığı da eklenince ibre Kuğulara döndü. Oyundan düşmeden mücadele ettiğinizde mutlaka sonuç alıyorsunuz, bunu bugün net bir şekilde gördük.

Blok sayıları ve manşette ki başarılı performans hücumu da ayakta tuttu. Hücumda Meryem’e Malesevic, Bayramova ve orta oyuncular da katkı sağlayınca Seramiksan hücumu çeşitlendi ve takım sonuca gitti. Sıla, tüm hücum silahlarını devreye sokarak sezon başından bu yana en iyi maçını oynadı. Bu performans yeterli mi?, bence değil. Bu oyuncu grubu daha iyi voleybol oynayabilecek kapasiteye sahip. Bunu ortaya çıkaracak olan da Suphi Doğancı’dır. Tahtı sallanırken kazanmak için hamle yapmak zordur ancak bugün iyi hamleler yaparak maçı lehine çevirdi. En azından takımını saha içerisinde sakin tutabildi.

Seramiksan’ın altın kuralı mücadele olmalı, mücadele ve her topu son top gibi oynamak bu takımın kimliği ve işin sırrı da burada. Daha çok çalışılmalı, sıkışık lig takvimi mutlaka olumsuz etkiliyor olabilir, çok derin bir kadro yapısı yok ancak herkes eşit şartlarda sahaya çıkıyor.

Kuğular önemli ve can suyu veren bir galibiyet elde etti. Ruhlarını geri kazanma yönünde önemli bir adım attılar. Ancak şunu çok iyi bilmek gerekir “Bir çiçekle bahar gelmez”. Bu kent bu renkleri seviyor, mücadele sizin altın anahtarınız olacaktır. Geri adım atmayın, pes etmeyin…

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın