Serhat Orhan;”Adaylıktan el çektirmek için Ankara’ya bel bağlamayın”

  • Haberin Tarihi: 10 Şubat 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Serhat Orhan;”Adaylıktan el çektirmek için Ankara’ya bel bağlamayın”

Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan, Cumartesi pazarını ziyaret ederek, pazarcı esnafı ve vatandaşlardan destek istedi.

Cumartesi pazarı esnafına hayırlı işler dileyen Orhan, Milyonlarca lira para harcanarak yapılan pazar yerinin, Pazarcılar Odasından fikir alınmadan yapıldığını ve hangi vatandaşla konuşulsa, ayrı bir çile ve sıkıntının anlatıldığını söyledi.

Yağmur yağdığı günlerde pazar yerine çizmeyle girilebileceğini, yazı ise öğleden sonra sıcak ve havasızlık nedeniyle pazarcı ve vatandaşların neredeyse bezme noktasına geldiğini ifade eden Orhan, şöyle konuştu:

“Bir Pazaryeri kurarken, pazarcı esnafı, pazarcı esnaflarının bağlı olduğu oda başkanı ve yönetimi ile halkın görüşünün alınması lazım. Milyonlarca lira para dökülmüş ama hangi esnafımızla konuşsak, hangi vatandaşımızla konuşsak yazın ayrı çile, kışın ayrı çile.

“Pazaryerine Çizme Girilmesi Gerekiyor”

Burada bir yağmur yağdığı zaman ayakkabılarınızla değil, ancak çizmelerinizle gezebileceğiniz bir yer. Yazın ise öğleden sonra buradaki havasızlık insanları bezdirme noktasına gelmiş. Ben neye üzülüyorum biliyor musunuz? Buraya para harcıyorsunuz. Bu para da milletin, devletin parası. Bu para devletin halkı için topladığı paraların hiç plan, program yapmadan fütursuzca harcamanın ceremesini çekiyoruz.

“Pazarcı esnafı belediye başkanı ne yüzle gelecek diyor”

Biraz önce pazarcı esnafımız belediye başkanımız buraya bir kere geldi bir daha gelmedi, buraya ne yüzle gelecek. Ben şuna şaşırıyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesine burayı devrettin, büyükşehir belediyesi buraya milyonlarca para döktü ama ne için Turgutlu halkı memnun olsun diye. Turgutlu halkı memnun değil, Turgutlu halkı yaka silkiyor.

“Halk belediye başkanının arkasından gitmiyor”

Bu şartlarda siz ne düşünürsünüz demek ki büyükşehir belediyesi ile uyumlu çalışmayan bir ilçe belediyesi var. Büyükşehir belediye başkanıyla uyumlu çalışmayan bir ilçe belediye başkanımız var. Böyle bir belediye başkanının arkasından ben nasıl giderim, halk gitmiyor ki.

“AK Parti ve MHP Genel Merkezlerine gidip Serhat Orhan’ı adaylıktan çekin diye yalvarmayın”
Buradan bütün AK Partili ve MHP’li arkadaşlara sesleniyorum biran önce yanlıştan dönün. Ayrıca, AK Parti ve MHP Genel Merkezine gidip Serhat Orhan’ı adaylıktan çekin diye yalvarmayın. Halk sizi istemiyor. Halk bu başkanı istemiyor, halk bir değişim istiyor. Halkımız 5 yıl önce yanlışlıkla bir değişim yaptı ve bu karardan şuanda bin pişman. Şimdi de diyorlar ki yeter artık yetiş”

Serhat Orhan’a, BBP İl Başkanı Ahmet Ay, Soförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Gökhan Yörüyen, Ticaret Odası Meclis Başkanı Yavuz Semizler ve partililer katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın