SERHAT ORHAN’DAN CENGİZ ERGÜN’E CEVAP GECİKMEDİ

  • Haberin Tarihi: 22 Aralık 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SERHAT ORHAN’DAN CENGİZ ERGÜN’E CEVAP GECİKMEDİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Turgutlu Ergenekon Mahallesinde yapımı süren ve geçtiğimiz günlerde çökme yaşanan yolda incelemelerde bulunup açıklamalarda bulunmuştu. Ergün’ün, Turgutlu Eski Belediye Başkanı Serhat Orhan’ı kastederek yaptığı bazı açıklamalar üzerine Orhan’dan açıklama gecikmedi..
Turgutlu Eski Belediye Başkanı Serhat Orhan: “ Hafta başı vatandaşlarımız tarafından, Turgutlu’nun çamur deryasına dönen yollarının foroğrafları sosyal medya aracılığı ile bana ulaştı. Vatandaşlarımız benden, lütfen bu konuda sesimiz olun diyerek yardım istedi.
— Konuyu BİMER ve İç İşleri Bakanlığına Bildirdim—
Bende bu fotoğrafları ve vatandaşlarımızın sıkıntılarını sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Turgutlulu bir vatandaş, bu ilçeye 10 yıl hizmet etmiş bir belediye başkanı olarak, sorunların çözüme kavuşturulması noktasında konuyu BİMER ve İç İşleri Bakanlığına bildirdim. BİMER bu konu hakkında bana başvurunun işleme alındığı yönünde geri dönüş sağladı.
–Suçu Müteahhite Atmakla Olmaz–
Şimdi buradan Cengiz Ergün’e sesleniyorum; Ben şuanda hiçbir siyasi görevi olmayan bir vatandaşım. Bir çağrıda bulunuyorum. Cengiz Ergün ile birlikte Turgutlu’nun yollarında dolaşalım. Turgutlu’da kazılan yolları beraber gezelim. Benim yaptığım Atatürk Bulvarı, Kervan Yolu’nu beraber gezelim Bakalım vatandaş ne diyecek, nasıl tepki gösterecek şeffaflıkla kulak verelim. Benim dönemimde döşenen 100 bin m2 parke taş yolları beraber inceleyelim… Burada önemli bir detay var, Sayın Ergün, yapamadığınız işin suçunu müteahhitin üzerine atarak bu iş yapılmaz. Bu işi ihaleye çıkartan, takibini yapan, kontrolünü yapacak olan sizsiniz suçu kimsenin üzerine atmayın. Suç atarak bu işten sıyrılmaya kalkmayın.
— Bu Milletin, Bu Devletin Parası Heba Edilmesin–
Benim Önümüzdeki dönem aday olma gibi beklentim ve hırsım yok. Ben Ak Parti’nin bir neferiyim. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği her görevi yerine getirmeye hazır olan biriyim. Cengiz Ergün Sıkıntı yapmasın. Bizim istediğimiz sadece Fatih Caddesi, Piyaleoğlu Caddesi ve kazılan yollar sağlıklı bir şekilde tamamlansın. Bu milletin, bu devletin parası heba edilmesin bize yeter.” Şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın