Serhat Orhan;”Kazım Dilek hangi açıklamasının arkasında”

  • Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Serhat Orhan;”Kazım Dilek hangi açıklamasının arkasında”

Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye Başkan adayı ve 2004-2014 yılları arasında AK Parti ile girdiği seçimi kazanarak Turgutlu’da 10 yıl belediye başkanlığı yapan Serhat Orhan, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek’in MHP İlçe Başkanlığına yapmış olduğu iade-i ziyarette sarf ettiği sözlerin 3 ay önce yaptığı açıklamalarla çeliştiğini dile getirdi. Orhan;”3 ay önce Turgutlu kötü yönetiliyor, ilçemiz 10 yıl geriye gitti diyenler şuan Turgutlu’nun çok çalışkan ve dürüst bir belediye başkanı var diyor. Bu iki açıklama çelişki oluşturuyor, Kazım Dilek hangi açıklamanın arkasında duracak” dedi.

Orhan, partisinin seçim bürosunda vatandaşlara seslenirken AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek’in MHP İlçe Başkanlığına yapmış olduğu iade-i ziyarette sarf ettiği sözleri hatırlattı.

Orhan;” Sayın Kazım Dilek’in 8 Şubat’ta ki ifadesi aynen şu şekildedir; “Burada Allah nasip ederse Cumhur İttifakının gücünü hep beraber eze eze göstereceğiz. Bu inancımızdan hiç şaşmadık, kimsenin şüphesi de olmasın. Bizler Sayın Belediye Başkanımızla yaptığımız istişarelerde ‘kendimi şanslı bir ilçe başkanı olarak görüyorum’ demiştim. Burada Allah nasip ederse Cumhur İttifakının gücünü hep beraber eze eze göstereceğiz. Bu inancımızdan hiç şaşmadık, kimsenin şüphesi de olmasın. Bizler Sayın Belediye Başkanımızla yaptığımız istişarelerde ‘kendimi şanslı bir ilçe başkanı olarak görüyorum’ demiştim” bu ifadeler Ak Parti İlçe Başkanının ifadeleri .

Aynı başkan 1 Kasım 2018 tarihinde ise şu açıklamayı yapıyor;” biz AK Parti olarak 2004-2014 yılları arasında AK belediyeciliği Turgutlululara gösterdiğimizi düşünüyorum. Ancak üzülerek görüyoruz ki Turgutluluların takdiriyle Turgutlu’da yönetime gelenler benim şahsi düşüncem Turgutlu’yu neredeyse bir 10 yıl geriye götürmüştür. İnşallah Allah’ın izniyle 31 Mart tarihinde AK Parti Turgutlu’da yeniden yönetime gelecek ve çok daha fazlasını hak eden bu güzel kasabamıza nasıl hizmet edileceğini gösterecektir” ifadelerini kullanıyor.

Şimdi Kazım Dilek 3 ay içerisinde 2 farklı açıklama yapıyor. Kazım Dilek hangi açıklamanın arkasındadır. Hangi açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Kazım Dilek, 2004-2014 tarihleri arasında Serhat Orhan’lı dönemde Turgutlu’nun önemli kazanımlar elde ettiğini ifade etmiştir. Kasım ayında ki açıklamalarda eleştiriler ve tenkitler varken Şubat ayında ki açıklamalarda methiyeler sıralanmıştır. Kazım Dilek hangi açıklamasının arkasında duracaktır, hangi açıklamalar gerçeği yansıtmaktadır” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın