Seyyar ve kayıt dışı denetim altında

  • Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Seyyar ve kayıt dışı denetim altında

Geçtiğimiz günlerde ilk toplantısını yapan Turgutlu Seyyar Gıda Satışını Önleme Komisyonu bugün Turgutlu Belediyesinde toplanarak göreve başladı.
Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan Başkanlığında kurulan ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Turgutlu Vergi Dairesi Müdürlüğü, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fırıncılar Odası Başkanlığı, Bakkallar Odası Başkanlığı, Lokantacılar Odası Başkanlığı ve Manavlar Odası Başkanlığının da dahil olduğu Seyyar Gıda Satışını Önmele Komisyonu Turgutlu’da özellikle seyyar satış yapanlar ve kayıt dışı çalışanlar için denetleme gerçekleştirdi.
Turgutlu’da Atatürk Bulvarı, Subaşı Mahallesi, Selvilitepe Mahallesi, Ergenekon Mahallesi ve Fatih Sanayi Sitesinde seyyar satıcı ve kayıtdışı denetimlerde bulunan Seyyar Gıda Satışını Önmele Komisyonu ilk gün uyarılarda bulundu.
Yapılan açıklamada, ilk günlerde uyarılarda bulunacağı ve aralıklarla yapılacak olan denetlemelerde cezai uygulamalara başlanacağı bildirildi. Komisyon üyeler; “ seyyar satıcıların ve kayıt dışı çalışanların idari yaptırımlarla karşı karşıya kalmamaları ve mağdur olmamaları için yasal olmayan bu tür faaliyetlerine son vermelerini tavsiye ediyoruz. Uyarılarımızın dikkate alınarak seyyar gıda satışı sorununun ortadan kaldırılacağını düşünüyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın