Tahliye edilen bina belediye ekiplerince yıkıldı

  • Haberin Tarihi: 14 Nisan 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tahliye edilen bina belediye ekiplerince yıkıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, kendisine gelen talep üzerine zemininde market, üstünde ise iki kat bulunan binayı gündüz çökme tehlikesi dolayısıyla tahliye ettirirken, gece de yıkımını sağlayarak bölge halkının can ve mal güvenliğine yönelik önemli bir çalışmaya imza attı.

Şehitler Mahallesi Çiçek Sokak 41 numarada bulunan, zemininde market ve üstünde ise iki kat yer alan binanın duvarlarında oluşan çatlaklar Market sahibi Mehmet Bekiç ve üst kattaki evde yaşayan Bedrettin Korkmaz’ı tedirgin ederken, imdadına yardımda bulundukları Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın koştu. Konunun kendisine iletilmesinin akabinde Belediye İmar Müdürlüğü’ne talimat vererek, binada inceleme yaptıran Başkan Akın, durumun aciliyetine binaen gündüz binayı tahliye ettirdi, akşam saatlerinde ise Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Konuya dair açıklama yapan Başkan Akın, “Olay yerine gidin ekiplerimizin yaptığı inceleme sonucu, çökme tehlikesi bulunduğu tespitiyle binanın tahliye edilmesine karar verdik. Bu konuda emniyet ekiplerimizden de destek aldık. Hem binanın üst katında yaşayan hem de market sahibi hemşerimize büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her şeyin üzerindedir. Bu konuda Turgutlu Belediyesi olarak imkanlarımızı bugün olduğu gibi yarın da seferber edeceğimizden kimsenin şüphesinin olmamasını diliyorum. Hayatın doğal akışı içerisinde böyle durumların olması kaçınılmaz. Hem doğrudan kendilerini ilgilendiren vatandaşlarımıza hem de bölge sakinlerimize tekrar geçmiş olsun” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın