Turgutlu Belediyesi’nin Dosteli Diyarbakır’a Uzandı

  • Haberin Tarihi: 11 Ocak 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu Belediyesi’nin Dosteli Diyarbakır’a Uzandı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde başlayan ve Diyarbakır’a uzanan Dosteli projesi ile 97 minik öğrenciye destek olunurken, milyonların ise içini ısıttı. Turgutlu Belediyesi tarafından başlatılan Dosteli projesi kapsamında ilçede ihtiyaç sahiplerine gerçekleştirilen yardımlar bu kez kilometrelerce uzaktaki minik öğrenciler için gerçekleştirildi.

Turgutlulu üniversite öğrencileri ve Turgutlu Beledisi Sosyal İşler Müdürlüğü yaptıkları birliktelikle minik öğrencilerin için ısıtacak ilk adımı attılar. Turgutlu yaşayan ve Manisa Celal Bayar Üniversite öğrencisi olan 4 kız arkadaş, sosyal medya üzerinden kurdukları yardımlaşma sayfası aracılığı ile Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Avdalı köyüne yardım elini uzattılar. Turgutlu Belediyesi’nin de desteklediği projede, Avdalı köy okulunda bulunan 97 öğrencinin kış aylarında üşümemeleri için mont, atkı, bere ve bot kolilenerek Diyarbakır’a gönderilmişti. Turgutlu Belediyesi Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi’ne Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Bilimleri Fakültesinden 5 kız öğrencinin bağışladığı kıyafetler Diyarbakır’daki öğrencilere ulaştı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Bilimleri Fakültesinden 5 kız öğrencinin sosyal iletişim dersi için, sosyal medya üzerinden açtıkları ‘Geleceğe Işık Tut’ sayfası üzerinden kendilerinden sosyal yardım talebinde bulunan Diyarbakır’a bağlı Çınar ilçesinin Avdalı Köy okulu öğrencilerine, Turgutlu Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi araclığıyla kıyafetleri ulaştı. Öğrencilere bu projesi için teşekkür ettiğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Bilimleri Fakültesinden 5 öğrencimiz kendi aralarında topladıkları kıyafetleri Diyarbakır’a bağlı Çınar ilçesinin Avdalı Köy okulu öğrencilerine göndermek için bizlerden talepte bulunmuşlardı. Bizler de Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler bünyemizde bulunan Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi aracılığıyla 97 öğrencinin ihtiyacını karşılayacak kıyafetleri Diyarbakır’a gönderdik. Bugün itibariyle de gönderdiğimiz kıyafetler öğrencilerimize ulaştı. Bu soğuk kış günlerinde onların üşümemesi ve okullarına rahat bir şekilde ulaşabilmesi bizleri son derece mutlu etti. 5 öğrenci kardeşimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın