Turgutlu emniyeti gece gündüz çalışıyor

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu emniyeti gece gündüz çalışıyor

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğün tarafından 13 Eylül – 13 Ekim tarihleri arasında yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi notu verildi.

Bilgi notunda, son bir aylık süre zarfı içerisinde 227 kişiye işlem yapıldığı ve bu kişilerden 24’ünün çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandıkları bildirildi.

Uyuşturucu madde kullanma ve ticaretini yapma, sahte para, kasten öldürme, silahlı tehdit, yaralama gibi suçlardan aranması olan 63 şahsında yakalandığı belirtilen açıklamadan yer alan diğer bilgiler şu şekilde.

1 – 7258 SKM (Yasa Dışı Bahis Yapma) suçundan 1 şahıs yakalanmış dijital materyallere el konulmuş şüpheli Adlı mercilerce serbest bırakılmıştır.

2 – Bir operasyonda 5 şahıstan 809 adet Extacy hap ve 78,5 gram uyuşturucu madde ele geçirilmiş,

3 – 13 ayrı suçtan aranan ve kaldığı ikametten 1200 gram esrar maddesi ele geçiren 1 şüpheli Adlı Mercilerce tutuklanmıştır.

4 – Hakkında 6000 TL Adli para cezası bulunan ve üzerinden 31 adet Extacy ve 100 gram esrar maddesi ele geçirilen bir şüpheli Adlı Mercilerce tutuklanmıştır.

5 – Motosiklet hırsızlığı şüphelisi 6 şahıs yakalanmıştır.

7 – Huzur uygulamalarında 2 adet ruhsatsız silah ele geçirilmiştir.

8 – 6 ayrı şahıstan toplamda 840 adet Extacy ve 1378 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Öte yandan bilgi notunda;

“Kask, Abartı egzoz, Emniyet kemeri, araç kullanırken cep telefonu kullanımı, Şerit ihlali, Çift sıra parklar” hususlarında denetimlerin sıklaşarak devam edeceği bildirildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın