Turgutlu MHP’de şok istifa

  • Haberin Tarihi: 22 Şubat 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu MHP’de şok istifa

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Başkanlığı yönetiminde yer alan Serkan Orman, Turgay Şirin’i eleştirerek görevinden istifa etti.

Eski ilçe başkanı Orhan Sayar’ın görevden alınmasının ardından ilçe başkanlığına genel merkez kararıyla Gürhan Bostan atanmıştı. Atama yönetimde yer alan Serkan Orman yapılan şehir meclisi listesinde MHP’liliğin yok sayıldığını ileri sürerek görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı. Orman yazdığı iletide;”Ülkücü ve milliyetçi hareketin içinde bulunmakta her zaman onur ve gurur duydum.Partimizin en zor günlerde elimi taşın altına koyarak bu mücadelede görev aldığım ilçe yönetim kurulundan istifa ediyorum.
Şahsımı istifaya götüren karar 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde partimizin adayı Turgay Şirinin olumsuz tavırları ve şehir meclisi hazırlanırken ilçe yönetimini yok sayması ve ilçe yönetimiyle istişare etmemesidir.Şehir meclisinde liderler tarafından telaffuz edilen fermuar listeden eser yoktur.Ak partiden listeye girenler şahsımı ilgilendirmez ülkücü ve milliyetçilerin yok sayıldığı Ak partili şahıslara peşkeş çekildiği görünmektedir.Bu nedenledir ki şuan ki yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın